Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
3. října 2023, svátek má Bohumil
Královské město Kolín – středočeský vítěz soutěže Historické město roku 2022

Královské město Kolín – středočeský vítěz soutěže Historické město roku 2022

Město Kolín se opět stalo krajským vítězem soutěže o titul Historické město roku 2022. Přijeďte si do Kolína prohlédnout památky, které se podařilo v minulých letech opravit a zpřístupnit návštěvníkům.

158774975803.jpg

Historické jádro Kolína je od roku 1989 vyhlášeno městskou památkovou rezervací. Nezapomenutelnou atmosféru města vytvářejí gotické měšťanské domy upravené ve vrcholně barokním slohu lemující Karlovo náměstí, renesanční radnice, restaurovaný mariánský sloup i kolínský židovský klenot, Jeruzalém na Labi, který představuje ojedinělý soubor židovských památek města.

158765031203.jpg

Největším pokladem je areál Bartolomějského návrší s chrámem sv. Bartoloměje, který se po rozsáhlé rekonstrukci postupně zaplňuje restaurovaným mobiliářem. Zpět je např. Křížová cesta od Františka Bílka, oltáře v kaplích, sochy a další vybavení chrámu. Kompletní rekonstrukce se dočkají také varhany, vznikne v Čechách jedinečný nástroj francouzského typu. Podpořit tuto unikátní realizaci lze adopcí jednotlivých píšťal ve sbírce Darujte tón, každý tak má možnost zapsat se do historie kolínského chrámu www.farnostkolin.cz

1602744508galerie-kostnice.jpg

Pro všechny, kdo by rádi navštívili a poznali všechny kolínské památky v klidu a za zvýhodněnou cenu, je připravena společná vstupenka do devíti kolínských objektů. Do vstupenky jsou zapojeny všechny objekty Bartolomějského návrší i Regionálního muzea v Kolíně, synagoga a rozhledny Vodárna i věž Práchovna, která bude opět otevřena v letní sezoně.

159013459202.jpg

Množství realizovaných akcí obnovy kulturních památek v posledních letech ukazuje, že město Kolín nastavilo dynamický směr ochrany kulturního dědictví, ve kterém hrdě pokračuje i v letošním roce.

www.kolinzije.cz

ČTĚTE DÁLE

Na pražském Výstavišti proběhne CHILLI FEST a ASIA FOOD festival

Sobota 7. října bude na pražském Výstavišti ve znamení CHILLI FESTu. Akce s celodenním doprovodným programem bude mít významný vrchol: duel, v rámci nějž se budou pojídat nejpálivější chilli papričky světa. Zúčastní se ho mistr světa a držitel několika rekordů zapsaných v Guinnessově knize Mike Jack (Mike Jack Eats Heat) nebo aktuální evropský šampión z Itálie Giancarlo Gasparotto, který je známý jako Jack Pepper.

SUKHISHVILI - Gruzínský národní balet v ČESKÉ REPUBLICE!

Nový celovečerní program a jedinečná atmosféra zanechají nezapomenutelné dojmy!
Reklama
reklama

Lucie Bílá představuje svou Srdeční záležitost

Přípravy uvedení nového muzikálu Srdeční záležitost v Divadle Lucie Bílé pomalu směřují ke svému konci. Na jevišti scény v pražské Karlově ulici v těchto dnech pod vedením režiséra Antonína Procházky a choreografky Ivany Hannichové probíhají poslední zkoušky a ladí se finální detaily před slavnostní premiérou. Ta se uskuteční již ve čtvrtek 28. září v Den české státnosti.

Městské divadlo Kladno: říjen plný hlouposti a setkání s ďáblem

Pro milovníky divadelních představení tu máme velkou pozvánku do Městského divadla Kladno. Začátkem října si nenechte Jak jsem potkal ďábla, nebo Eva tropí hlouposti.

Komplex Resort klášter Želiv je plný možností

Komplex Resort klášter Želiv se nachází v klidném prostředí soutoku Trnávky a Želivky, vzdálené asi 10 km od hlavní dálniční tepny D1 – exit 90 Humpolec, přibližně na půl cesty mezi Prahou a Brnem.