Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
2. října 2023, svátek má Olivie a Oliver
Na Comic-Con Junior v Brně dorazí Superman i hvězda Star Treku

Na Comic-Con Junior v Brně dorazí Superman i hvězda Star Treku

Už za pár týdnů se na Výstavišti Brno uskuteční druhý ročník festivalu popkultury Comic-Con Junior. Na víkend 21. a 22. října proto do moravské metropole zavítají hvězdy z oblíbených filmů a seriálů, počítačových i deskových her nebo komiksů a literatury především v žánru sci- fi a fantasy. Mezi nimi třeba legendární Clark Kent či jedna z hlavních postav seriálu Star Trek: Enterprise.

Mám velkou radost, že můžeme prozradit jména dalších hvězdných hostů! Druhý ročník naší populární akce bude totiž zajímavými jmény nabitý. Fanoušci se mohou těšit na ikonu seriálu Superman, amerického super hrdinského herce Deana Caina. Ten si mimochodem zahrál i v seriálu Beverly Hills 90210 jako přítel Brandy Rick,” uvádí k programu Pavel Renčín, marketingový ředitel z Active Radio, které akci pořádá. „Náš pop-kulturní víkend doplní Connor Trinneer, další Američan, který si zahrál v letech 2001–2005 jednu z hlavních postav seriálu Star Trek: Enterprise, a to komandéra Charlese Tripa Tuckera. Ve stejné dekádě se taky objevil v celkem deseti epizodách seriálu Hvězdná brána: Atlantida jako Wraith Michael Kenmore,” doplňuje Renčín. Connor Trinneer se tak přidá ke „kolegovi” z Hvězdné brány, Michaelu Shanksovi. Ten byl vůbec prvním odtajněným jménem letošního programu, jedná se o představitele postavy doktora Daniela Jacksona.

connor-trinneer-ilustracni-2.jpg

Protože brněnský Comic-Con Junior nabízí hlavně rozšířený program pro mládež, nebudou na akci chybět i herci ze známých českých pohádek. Představitel řady televizních princů a králů Jan Čenský dorazí třeba po boku Ivety Andrlové, známé herečky ale i dabérky, nebo Nadi Konvalinkové.

comic-con-junior-5.jpg

Setkání s filmovými a komiksovými hvězdami i youtubery samozřejmě doplňuje v průběhu víkendu i soutěž v cosplay, tedy v převlecích oblíbených postav a ikon, arkádovky, videohry, workshopy, výstavy nebo virtuální realita. „Programové linie se budou věnovat fenoménům jako manga, anime a japonská kultura, Star Wars, Stargate, Pán času i další sci-fi, samozřejmě nebudou chybět ani Harry Potter, Pán prstenů a jiné fantasy,“ doplňuje Václav Pravda, programový ředitel festivalu.

connor-trinneer-ilustracni.jpg

Návštěvníci se mohou těšit i na zajímavé povídání o videohrách, komiksových světech, primárně Marvel a DC, o literárních světech i populární vědě a technice nebo na speciální expozici od Hvězdárny a planetária Brno. V uličce Artist Alley budou prezentovat i prodávat svá díla tvůrci a umělci z různých zemí. Na místě si bude možné koupit merch spojený s populárními franšízami. Videoherně a deskoherně bude vyhrazena plocha až 2000 m2. V rámci obří videoherny budou představeny nové i retro konzole, virtuální realita, ale také herní počítače nebo notebooky, deskoherna pak nabídne desítky stolů pro karetní a deskové hry a hlavolamy. Nedílnou součástí Comic-Conu Junior bude opět i velká Pokémon zóna s turnaji, burzou kartiček a dalším programem.

comic-con-junior-2_1.jpg

Vstupenky na festival je možné koupit od dnešního dne až do konce června za zvýhodněné ceny na webu akce.

Novinky a aktuality o akci můžete sledovat na webu a sociálních sítích, kam jsou postupně přidávány finální,  podrobnější informace:
Web: junior.comiccon.cz

Organizátoři a partneři
Comic-Con Junior 2023 společně organizují společnosti Active Radio a.s. a Comic-Con Prague s.r.o.
Partnery jsou Lego, Lina, Cinema City a TIC Brno.
Mediálními partnery jsou Pevnost, ABC, Mateřídouška, TV Streaming a Čtyřlístek.
Akce se koná pod záštitou primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové. Projekt se uskutečňuje za
finanční podpory statutárního města Brna.

ČTĚTE DÁLE

Na pražském Výstavišti proběhne CHILLI FEST a ASIA FOOD festival

Sobota 7. října bude na pražském Výstavišti ve znamení CHILLI FESTu. Akce s celodenním doprovodným programem bude mít významný vrchol: duel, v rámci nějž se budou pojídat nejpálivější chilli papričky světa. Zúčastní se ho mistr světa a držitel několika rekordů zapsaných v Guinnessově knize Mike Jack (Mike Jack Eats Heat) nebo aktuální evropský šampión z Itálie Giancarlo Gasparotto, který je známý jako Jack Pepper.

SUKHISHVILI - Gruzínský národní balet v ČESKÉ REPUBLICE!

Nový celovečerní program a jedinečná atmosféra zanechají nezapomenutelné dojmy!
Reklama
reklama

Lucie Bílá představuje svou Srdeční záležitost

Přípravy uvedení nového muzikálu Srdeční záležitost v Divadle Lucie Bílé pomalu směřují ke svému konci. Na jevišti scény v pražské Karlově ulici v těchto dnech pod vedením režiséra Antonína Procházky a choreografky Ivany Hannichové probíhají poslední zkoušky a ladí se finální detaily před slavnostní premiérou. Ta se uskuteční již ve čtvrtek 28. září v Den české státnosti.

Městské divadlo Kladno: říjen plný hlouposti a setkání s ďáblem

Pro milovníky divadelních představení tu máme velkou pozvánku do Městského divadla Kladno. Začátkem října si nenechte Jak jsem potkal ďábla, nebo Eva tropí hlouposti.

Komplex Resort klášter Želiv je plný možností

Komplex Resort klášter Želiv se nachází v klidném prostředí soutoku Trnávky a Želivky, vzdálené asi 10 km od hlavní dálniční tepny D1 – exit 90 Humpolec, přibližně na půl cesty mezi Prahou a Brnem.