Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
23. května 2022, svátek má Vladimír
NEKÁVA: přirozeně bezkofeinová alternativa kávy

NEKÁVA: přirozeně bezkofeinová alternativa kávy

Nekáva je přirozeně bezkofeinová alternativa kávy. Nekáva spojuje moderní espresso podobu s tradiční obilnou chutí i požadavky na poctivě vypěstované kvalitní BIO potraviny. Vychutnejte si Nekávu ve verzi Originál s hořko-oříškovou chutí. Nově také oceníte Nekávu pro Regeneraci, zahřívací Masalu či Nekávu pro Detox se směsí prospěšných bylinek a koření. Nekávu milují nejen děti, ale i jejich maminky a každý se zájmem o zdravý životní styl.

anezkaaubrechtova-76.jpg

Už naší předkové se snažili vytvořit nápoj podobný kávě ze surovin, které jsou podobné kávě. Navazuje Nekáva na tuto tradici?

Pouze částečně. Pokud jde o renesanci tradice obilných káv v Československu, tak o to se skutečně snažíme. Na druhou stranu se nesnažíme vytvořit jakousi "náhražku" kávy. Našim cílem bylo vytvořit nápoj, který by se chuti kávě podobal, avšak mohli by si ho vychutnat i děti, těhotné maminky či lidé, kterým kofein nedělá dobře. Nicméně dnes není Nekáva pouze černý, oříškově hořký nápoj podobný kávě, ale naši zákazníci si mohou vychutnat také Nekávu - zahřívací masalu, Nekávu pro regeneraci či Nekávu pro detox. Ve všech těchto alternativách naleznete směsi BIO bylinek, které nejen že podtrhují chuť Nekávy, ale současně jsou svými vlastnostmi ještě více prospěšné pro tělo i mysl.

Káva to není, i když ji mnoho připomíná. V čem se Nekáva podobá nápoji z kávových zrn?

Na tuto otázku jsem již částečně odpověděl. Podoba chuti je především v chuti. Nekáva je lehce zemitá, hořká a na konci s nádechem oříšků. Kávové tóny navíc umocní forma pražení. Samozřejmě u kávy je také tisíce chutí. Liší se dle délky teploty pražení či oblasti odkud káva pochází. Pro fanoušky kyselejší (ovocité) kávy, není Nekáva vhodná k porovnání. Avšak pro milovníky hořké, tedy spíše italské podoby kávy, je Nekáva vhodnou volbou.

dsc04165.jpg

Pro koho je Nekáva určená a kdo by ji měl upřednostnit před klasickou kávou?

Nekáva je určena pro všechny, kteří hledají alternativu ke kofeinovému nápoji. Káva je dnes také synonymem určitého rituálu, nebo-li takové chvilce pohody, kterou si je možné si v denního shonu dopřát. Nyní si je možné tento rituál užít společně s dětmi, kteří s mlékem Nekávu milují. Nekávu oceníte také ve chvíli, kdy jste během dne tzv. "překafovaní" a cítíte na těle i mysli, že další káva není již to pravé. Ačkoliv primárně není Nekáva určená pro kávové fajnšmekry je nutné podotknout, že káva i Nekáva se dobře doplňují. Káva sama o sobě je pro tělo po většinou prospěšná. Nemáme tedy nic proti klasické kávě. Za mě subjektivně vidím především dvě neduhy, které káva má. Za prvé okyseluje organismus a za druhé dráždí žaludek. Nekáva tyto dvě negativní vlastnosti neutralizuje. Nekáva je mírně zásaditá, a tedy v těle neutralizuje pH a zároveň zklidňuje žaludek. Již Hippokrates léčil problémy se žaludkem odvarem z ječmene. Z dalšího pohledu káva (kofein) či čaj (tein) dráždí stěnu žaludku a nutí nadledvinky produkovat hormony (pociťujeme povzbuzující účinek), čímž se oslabuje energetika ledvin a močového měchýře. Zároveň Nekáva má také povzbudivé účinky, avšak jiné než-li kofein. Díky vysokému množství kvalitních sacharidů s nízkým glykemickým indexem Vám dodá tu pravou energii. Na rozdíl od kofeinu, který pouze dráždí a stimuluje nervový systém, Nekáva dodává nutriční energetickou hodnotu.

Nekáva nemá kofein, ale přesto to není bezkofeinová káva?

Nekáva je přirozeně bezkofeinová alternativa ke kávě. Je pražená z ječmene, který přirozeně neobsahuje žádný kofein a není nutné tedy chemickou či jinou cestou dekofeinovat kávová zrna. Běžná bezkofeinová káva je chemicky upravená káva. Ve většině případů se k výrobě bezkofeinové kávy používá tzv. „evropský proces“. Při tomto procesu dochází k odstranění nežádoucího kofeinu prostřednictvím chemických prostředků, konkrétně za pomoci dichlormethanu. Ten ve vodném roztoku, ve kterém jsou zrna namočená, odstraní kofein a zrna se pak následně promyjí, aby se zbavila navázané chemické látky. Bohužel, tento způsob není dokonalý a přináší nejen lehce chemický chuťový dozvuk výsledné kávy, ale také stopové množství těchto látek, které se dostávají do Vašeho těla. Existuje samozřejmě také tzv. „švýcarský proces“ přípravy kávy, avšak ani ten není dokonalý. Tento proces se sice obejde bez použití chemizace, ale nedokáže odstranit celých 100% kofeinu. Věřme tedy přírodě a nesnažme se „násilně“ dekofeinovat kávová zrna.

dsc04481.jpg

Jaká je teochnologie výroby Nekávy?

Technologie výroby Nekávy je de facto shodná s výrobou "klasické" kávy. Jediný hlavní rozdíl je samozřejmě v unikátním čase a teplotě pražení. Zároveň se musí použít speciální pražička, které využívá rovnoměrný a šetrný způsob pražení. Klasická velkokapacitní "bubnová" pražička není vhodná.

Jakým způsobem lze Nekávu doma připravit?

Pokud jde o přípravu Nekávy, tak je zde opět stejná odpověď a to, že ji připravíte stejně jako klasickou kávu. Můžete tedy využít klasickou formu přípravy v pákovém kávovaru (espresso) či využít alternativní způsoby přípravy jakými jsou moka konvička, french press, chemex popřípadě Hario. Jako nejjednodušší způsob přípravy bez použití "techniky" hodnotím french press konvičku. Zalitím horkou vodou vytvoříte doma i v práci Nekávu během chvilky. V nabídce máme také kapsle do kávovaru systému Nespresso ®. Aktuálně také připravujeme spolupráci s Fluidum Té.

anezkaaubrechtova-8.jpg

Jaký mají k Nekávě postoj majitelé kaváren?

Dobrá otázka. Po pravdě ne vždy se setkáváme s otevřenou náručí. Velmi často jsou majitelé kaváren vášnivými milovníky kávy a tak leckdy alternativy ne vždy vyhledávají. Jednou se nám dokonce stalo, že nám majitel řekl, že nic jiného než kávu nabízet nechce a pokud by někdo hledal třeba bezkofeinovou alternativu, či něco jiného, vyrazil by s ním dveře.. Tato reakce je samozřejmě ojedinělá, avšak dotváří určitý postoj některých majitelů k alternativním produktům. Je to myslím škoda, protože jak jsem uvedl v předešlých odpovědích, Nekáva není pouze alternativou ke kávě. Pochutnají si na ní děti či těhotné maminky či vyznavači zdravého životního stylu.

Spolupracujete také s hotely?

Minulý rok jsme započali velmi slibné jednání s některými hotelovými řetězci, avšak zastavila nás pandemie COVID-19. Aktuálně se tento trh velmi pomalu zotavuje a tak jsou majitelé velmi opatrní a citlivý na nákup nových produktů. A není se čemu divit:(

Kde si může zákazník Nekávu zakoupit?

Nekávu můžete ochutnat ve více než stovce kaváren či restauracích po celé České republice. Můžete ji také zakoupit v kamenných obchodech zdravé výživy, síti Sklizeno a Biooo. Interaktivní mapu naleznete na našich stránkách. Online lze zakoupit skrze farmářské tržiště Scuk či jednoduše na našem eshopu.

nekavova-rodinka-web-velky-1148x643.jpg

 

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Lucie Hvězdová: materiál je pro mě alfou a omegou všeho

Kousky pod značkou COCAT vytváří oděvní návrhářka Lucie Hvězdová. Šití ji provází celý život a opravdu ho miluje. Kde bere Lucie svou inspiraci a jak se vlastně značka COCAT zrodila, nejen o tom v našem rozhovoru.

Limoška: zakládáme si na unikátních příchutích

Máte rádi sirupy? Pak by Vaší pozornosti neměla uniknout nabídka společnosti z Českého Krumlova, která se rozhodla zaměřit na výrobou přírodních sirupů z čerstvého ovoce a čerstvých bylin. Limošku založili dva krumlovští barmani, Lukáš Konečný a Jan Kučera. A právě s Lukášem jsme skončili na kus řeči.
Reklama
reklama

Tipy na výlety s Pragmoonem, aneb jaro je tady

Jaro je jednoznačně nejpříjemnější čas na výletování. Přeci jen si člověk krásy naší matičky země více vychutná, když je celá pěkně zalitá sluncem a plná přírodních barev. A když náhodou udeří horší počasí, vždycky se můžeme schovat v nějaké krásné české hospůdce. A to se taky počítá. Představujeme tipy na výlety a kam na dovolenou pro celou rodinu.

U Sádlů: gotická restaurace s čepovaným pivem Budvar

Rádi Vám představíme gotickou restauraci, která je rozdělená na horní a spodní část, v rámci které Vám nabízí prvotřídní českou kuchyni, kde si z obsáhlého menu jistě vybere každý z Vás. V nabídce naleznete tradiční i méně známá jídla, která se připravují výhradně z čerstvých surovin a nejlepších ingrediencí. V restauraci kladou důraz na pestrost jídelníčku a snaží se zachovávat původní receptury. Naleznete zde pokrmy z čerstvé zeleniny a ovoce, masa a ryb, zvěřiny, sýrů a dalších surovin vysoké kvality.

Festival Beats for Love odhaluje nejsilnější line-up v historii!

Pořadatelé největšího festivalu elektronické taneční hudby ve střední Evropě Beats for Love zveřejnili nejsilnější line-up ve své historii. V rámci letošního ročník, který proběhne 1. - 4. července 2022  v industriální oblasti Dolních Vítkovic, vystoupí více než 90 zahraničních umělců! K obrovským jménům elektronické scény, mezi nimiž nechybí Armin van Buuren, Alan Walker, Lost Frequencies, Vini Vici, Timmy Trumpet, Alle Farben, Andy C, Dope D.O.D, Sub Focus nebo Modestep Live, přibyla více než padesátka zvučných jmen z celého světa a všech odnoží taneční hudby!