Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
28. května 2023, svátek má Vilém
Pivní zahrada WildCock láká na lahodné speciály

Pivní zahrada WildCock láká na lahodné speciály

V srdci Zahradního města jsme objevili nový podnik, který se zaměřuje na pivní speciály všeho druhu a poctivé maso z grilu – Pivní zahrada WildCock. S majitelem Jakubem Kotasem jsme si povídali o budování vlastní značky pivovaru, jeho lásce ke svrchně kvašeným pivům i o složitostech s podnikáním během covidového lockdownu.

Jak byste pivovar představil našim čtenářům?

Pivovar WildCock je aktuálně létající pivovar, který vznikl v březnu roku 2020. První várku piva jsme stočili týden před totálním lockdownem, takže nám načasování zrovna dvakrát nepřálo. Bohužel nešlo dělat nic jiného než se situací nějakým způsobem prokousat a udržet pivovar v chodu. Po zhruba roce plánování jsme v květnu 2021 otevřeli naši Pivní zahradu veřejnosti, která nám nabízí možnost naše pivo prezentovat tak, jak jsme si přáli. Kromě toho jsme otevřeli bar v Jihlavě – Skrz naskrz, který se nachází v historickém centru a zaměřuje se také na řemeslné pivo. Dalším projektem je pak BeerMECA, což je pivní bar v ulici Francouzská na Vinohradech, který poprvé spatřil zákazníky loni na podzim.

cockzahradavyska.jpeg

Co vás k nápadu založit pivovar vedlo?

Pivo mě vždycky strašně bavilo, ale neměl jsem příliš v oblibě ta klasická „euro piva“. Hrál jsem hodně poker a létal do Las Vegas, kde mě začala zajímat svrchně kvašená piva. Můj vztah k pivu se následně nějaký pět až šest let vyvíjel, až to celé přerostlo v myšlenku začít vařit vlastní pivo. Následně jsem se setkal s kamarádem z pokeru Michalem, který vařil pivo doma a pracoval v pivovaru a slovo dalo slovo a založili jsme WildCocka. 

Jaké máte v nabídce piva?                            

U nás na čepu najdete prozatím 4 piva. Snažíme se každý měsíc rozšiřovat naši nabídku a zkoušet nové věci. Stálicí je pak náš ležák Kokrhell, který si naši zákazníci zamilovali natolik, že byste obtížně hledali den, kdy nebyl na čepu. Mezi další klasiky patří například Nelson, New Zealand Pale Ale, který se pyšní svou typickou suchostí a aromatem vína a angreštu, dále pak často vaříme naši English IPU, Cockney, která nabízí nižší říz a karamelové tóny. Nově jsme se pak vrhli například na styl NEIPA, který je v posledních letech v komunitě okolo řemeslného piva velmi populární. Dali jsme tak vzniknout pivu s názvem Hana Hou, což havajsky znamená „ještě jednou“, a musím říct, že obstálo svému názvu. Poprvé jsme ho představili na otvíračce letos na začátku března a hosté si ho opravdu zamilovali. Do budoucna plánujeme spoustu dalších pivních stylů. Chceme zkusit například další populární styl – Sour ale, ale také třeba originální spodňák Italian Pils.

articles/20210916104722-WildCockSezeni.jpg

Kde se dá vaše pivo objednat?

Lahve jsou u nás k dostání přímo na pivní zahradě, nacházíme se totiž přímo u Jižní spojky na adrese Želivecká 1, což je opravdu výhodná lokace pro lidi projíždějící Jížní spojkou například z práce. Dále pivo nabízíme v již zmíněné BeerMECE na adrese Francouzská 92, Praha 10 nebo v našem e-shopu.

cock5.jpeg

Jaké má Pivní zahrada v nabídce jídlo?

Máme v nabídce klasická jídla k pivu a k tomu také výborné speciality z grilu. Vždy máme v menu zhruba šest jídel, takže hlady u nás rozhodně trpět nebudete. Přímo na zahradě navíc máme skalku, kde pěstujeme domácí bylinky na grilování! V průběhu roku pak pořádáme různé tematické akce, kde můžete zakousnout cokoli od klasické balkánské kuchyně přes roastbeef od našeho grilmastera až po burgery. 

Kontakt

Pivní zahrada WildCock

Želivecká 1, 106 00, Praha 10

web: ZDE

e-mail: info@wildcock.cz

FB: ZDE

ČTĚTE DÁLE

Domyno Burger: Made in BURGER

Víte, jak se dělá burger? Nejdůležitější složkou je maso. Ale jaké do něj patří? A co dalšího by měl obsahovat? Jaký salát je nejvhodnější, jak s majonézou a co sýr!? A pak bulka! Kdo ji upeče a z čeho? Má v ní být máslo? A na čem se upeče to maso? A při jaké teplotě … desítky otázek podobných těmto, stály u zrodu restaurace Domyno Burger. Tohle je její příběh!

Revoluční firemky ve Vavřinci. S nimi stihnete práci i rodinu

Taky se snažíte stihnout obojí? Věnovat se dětem i práci a nic neošidit? Že to nejde? Ve Vavřinci toto léto rozhodně jde! S programem Work&Life Balance stihnete firemky i rodičovské povinnosti.

Alex Mikšovič: Jeden koktejl nestačí

Alex Mikšovic působil 39 let za barovými pulty. Publicista a bartender emeritus, autor odborných knížek a iniciátor Světového dne koktejlu, ve své nové knize Jeden koktejl nestačí uvádí, jak připravovat oblíbené koktejly Jamese Bonda. Koktejly, jež pil agent 007, tvoří její hlavní dramaturgickou linii, ale kniha nabízí mnohem víc.

RNDr. Jiří Martínek, Ph.D. alias. Doktor Vševěd: Mám profesionální čest a neumím být svině

V soutěži televize Nova Na lovu odehrál zatím 108 her z 339 odvysílaných, 93 jich vyhrál a dohromady správně odpověděl 3769 otázek z 4180 jemu položených. Jak se ze zaměstnance Historického ústavu Akademie věd, historika a geografa v jedné osobě RNDr. Jiřího Martínka, Ph.D., který v dubnu oslavil sedmačtyřicáté narozeniny, stal nejobsazovanější a nejobávanější lovec Doktor Vševěd? Po kom zdědil svou inteligenci a jaké jsou jeho největší slabiny?

Na největším bitcoinovém veletrhu v Evropě se v Praze představí i hvězdný Michael Saylor

Přes 80 vystavujících firem, 100 speakerů z celého světa, mezi nimi i jedna z nejslavnějších postav bitcoinového světa Michael J. Saylor, tři dny nabité přednáškami a workshopy a k tomu 10 tisíc návštěvníků. Za měsíc proběhne v Praze první ročník veletrhu BTC Prague, největší a nejvýznamnější akce v Evropě. S promokódem PRAGMOON máš 10% slevu na nákup vstupenek!

Jízdárna Fest letos dělá lidem radost už po páté!

Další ročník festivalu Jízdárna Fest proběhne tradičně v krásném prostředí zámeckého parku v Rychnově nad Kněžnou 18. - 19. 8. 2023.