Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
5. července 2022, Den slovanských věrozvestů Cyrila a Metoděje
Pivní zahrada WildCock láká na lahodné speciály

Pivní zahrada WildCock láká na lahodné speciály

V srdci Zahradního města jsme objevili nový podnik, který se zaměřuje na pivní speciály všeho druhu a poctivé maso z grilu – Pivní zahrada WildCock. S majitelem Jakubem Kotasem jsme si povídali o budování vlastní značky pivovaru, jeho lásce ke svrchně kvašeným pivům i o složitostech s podnikáním během covidového lockdownu.

Jak byste pivovar představil našim čtenářům?

Pivovar WildCock je aktuálně létající pivovar, který vznikl v březnu roku 2020. První várku piva jsme stočili týden před totálním lockdownem, takže nám načasování zrovna dvakrát nepřálo. Bohužel nešlo dělat nic jiného než se situací nějakým způsobem prokousat a udržet pivovar v chodu. Po zhruba roce plánování jsme v květnu 2021 otevřeli naši Pivní zahradu veřejnosti, která nám nabízí možnost naše pivo prezentovat tak, jak jsme si přáli. Kromě toho jsme otevřeli bar v Jihlavě – Skrz naskrz, který se nachází v historickém centru a zaměřuje se také na řemeslné pivo. Dalším projektem je pak BeerMECA, což je pivní bar v ulici Francouzská na Vinohradech, který poprvé spatřil zákazníky loni na podzim.

cockzahradavyska.jpeg

Co vás k nápadu založit pivovar vedlo?

Pivo mě vždycky strašně bavilo, ale neměl jsem příliš v oblibě ta klasická „euro piva“. Hrál jsem hodně poker a létal do Las Vegas, kde mě začala zajímat svrchně kvašená piva. Můj vztah k pivu se následně nějaký pět až šest let vyvíjel, až to celé přerostlo v myšlenku začít vařit vlastní pivo. Následně jsem se setkal s kamarádem z pokeru Michalem, který vařil pivo doma a pracoval v pivovaru a slovo dalo slovo a založili jsme WildCocka. 

Jaké máte v nabídce piva?                            

U nás na čepu najdete prozatím 4 piva. Snažíme se každý měsíc rozšiřovat naši nabídku a zkoušet nové věci. Stálicí je pak náš ležák Kokrhell, který si naši zákazníci zamilovali natolik, že byste obtížně hledali den, kdy nebyl na čepu. Mezi další klasiky patří například Nelson, New Zealand Pale Ale, který se pyšní svou typickou suchostí a aromatem vína a angreštu, dále pak často vaříme naši English IPU, Cockney, která nabízí nižší říz a karamelové tóny. Nově jsme se pak vrhli například na styl NEIPA, který je v posledních letech v komunitě okolo řemeslného piva velmi populární. Dali jsme tak vzniknout pivu s názvem Hana Hou, což havajsky znamená „ještě jednou“, a musím říct, že obstálo svému názvu. Poprvé jsme ho představili na otvíračce letos na začátku března a hosté si ho opravdu zamilovali. Do budoucna plánujeme spoustu dalších pivních stylů. Chceme zkusit například další populární styl – Sour ale, ale také třeba originální spodňák Italian Pils.

articles/20210916104722-WildCockSezeni.jpg

Kde se dá vaše pivo objednat?

Lahve jsou u nás k dostání přímo na pivní zahradě, nacházíme se totiž přímo u Jižní spojky na adrese Želivecká 1, což je opravdu výhodná lokace pro lidi projíždějící Jížní spojkou například z práce. Dále pivo nabízíme v již zmíněné BeerMECE na adrese Francouzská 92, Praha 10 nebo v našem e-shopu.

cock5.jpeg

Jaké má Pivní zahrada v nabídce jídlo?

Máme v nabídce klasická jídla k pivu a k tomu také výborné speciality z grilu. Vždy máme v menu zhruba šest jídel, takže hlady u nás rozhodně trpět nebudete. Přímo na zahradě navíc máme skalku, kde pěstujeme domácí bylinky na grilování! V průběhu roku pak pořádáme různé tematické akce, kde můžete zakousnout cokoli od klasické balkánské kuchyně přes roastbeef od našeho grilmastera až po burgery. 

Kontakt

Pivní zahrada WildCock

Želivecká 1, 106 00, Praha 10

web: ZDE

e-mail: info@wildcock.cz

FB: ZDE

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Yellow.violet: Široký výběr pohodlného a snadno kombinovatelného oblečení

Žila, byla blondýnka, která měla kamarádku s hnědofialovými vlasy. „Jedna žlutá (yellow) a druhá fialová (violet). Dobře nám to znělo,“ říká Eva Dolejšová (37), jak vznikl název značky jednoduchého a pohodlného oblečení yellow.violet, kterou založila s kamarádkou Renatou Hanáčkovou (45). „Naše kousky jsou vhodné pro všechny. Trika i šaty máme v různých střizích i barvách, jsou lehce kombinovatelné a naše zákaznice spadají opravdu do všech věkových kategorií i křivek,“ doplňuje s tím, že se prozatím zaměřují spíše na ženy, ale pro muže vymyslely aspoň basic trika.

Jiří Pavlíček: představuji pravý ginger beer

Jak často se stane, že se do výroby nějakého nápoje pustí vystudování molekulární biolog? Jestli tedy někdo měl šanci udělat opravdu dobrý ginger beer, je jím jednoznačně Jiří Pavlíček.
Reklama
reklama

Hudba na vinicích letos láká na neomezené párování hudby, vín a zážitků

Už máte plány na léto? Propojte své letní výlety s hudbou a vínem pod širým nebem a navíc přímo ve vinicích! Odstartoval totiž III. ročník koncertního seriálu Hudba na vinicích. Až do 23. září odehraje v celkem šesti vinařstvích na 40 koncertů čtrnácti českých a slovenských interpretů

Doubravský Dvůr: Dobroty z čerstvého mléka i pohled do nitra zemědělského života

„Vybudovali jsme vlastní mlékárnu, zmrzlinárnu, prodejnu farmářských výrobků a denně se staráme o návštěvníky, kteří do Doubravského Dvora přicházejí zažít opravdový provoz zemědělské farmy, bez pozlátek a načančaného obalu,“ říká veterinářka Šárka Osičková, která toto místo plné zážitků a kvalitního jídla provozuje společně s manželem Václavem.

Kozí farma Dvůr Ratibořice: příběh z Vysočiny

V letošním roce to bude 30 let, kdy se jeden manželský pár z Prahy rozhodl opustit život velkoměsta a svoji ergii věnovat rodinnému statku, kterému vdechl nový život. Za sebou nechal veškeré předsudky k podnikání v důchodovém věku, předsudky k rekonstrukci zpustošeného areálu a především předsudky ke kozímu mléku. Třicet let uteklo jako voda a v jižním cípu Vysočiny stojí sebevědomá farma, která má co nabídnout.