Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
16. července 2024, svátek má Luboš
Rozhovor se zakladatelem TOMCHAi, Tomášem Stankovským

Rozhovor se zakladatelem TOMCHAi, Tomášem Stankovským

Vše začalo u zakladatele Toma, který procestoval kus světa od Srí Lanky, přes Indii až do Nepál. Po cestě nacházel inspiraci, ochutnával místní speciality a získal myšlenku. Myšlenku cestovat a šířit východní holistický přístup skrze tento skvělý orientální nápoj.

produkty.jpg

Co Vás inspirovalo pro vznik značky TOMCHAi?

Určitě to byli moje cesty po zemích orientu. Strávil jsem několik měsíců na Srí Lance, v Nepálu a Indii. Měl jsem možnost poznat místní lidi, dobrovolničit v ašrámech nebo restauracích, cestoval jsem a taky u toho pil hodně masaly :D A když jsem se vrátil, objevil jsem jeden youtube kanál, kde pár z Kanady cestoval v obytném autě a jezdili po akcích se svojí masala chai značkou a dodávali ji do kaváren. Tak jsem si řekl, že to by byla skvělá kombinace pro mě - cestovat a šířit východní holistický přístup skrze tento skvělý orientální nápoj. TOMCHAi je na trhu od roku 2020 a v roce 2022 se ke mě přidala moje žena Bára, se kterou firmu rozvíjíme dodnes.

Jakým způsobem vybíráte suroviny a koření pro vaše čaje?

Všechny směsi míchám s inspirací ajurvédy. Jedná se o holistický přístup k životu a péči o zdraví - duševní i fyzické. Směsi jsou tedy funkčním nástrojem pro psychickou pohodu, lepší trávení, podporu dobrého spánku či nabuzení po ránu. Suroviny nejdříve vybírám dle účinků, a pak ladím lahodnou chuť. Naším cílem je totiž i skvělý chuťový zážitek.

masala-chai-zatisi.jpg

Podporujete lokální zemědělce?

Většina koření se nepěstuje v ČR, aktuálně tedy nikoliv. Co se týče koření a čajů, naše vize je ,,direct trade,, tedy odebírání surovin přímo z farem, kde známe farmáře i podmínky pěstování. Vše ostatní odebíráme co nejvíce z Česka - obaly, doplňkový prodej, služby, atd. Záleží nám na tom, abychom maximálně podpořili lokální trh a ekonomiku. Navíc nás moc baví se propojovat s dalšími firmami, které dělají svou práci poctivě a ideálně s přesahem :)

Jaké čaje si můžeme od Vás pořídit?

Čajové směsi máme tři. iNDiAN MASALA s černým čajem Assam se hodí skvěle na ráno. Já ji piju pravidelně ke snídani jen s vodou, tedy připravenou jako čajový výluh. Tato směs se ale dá vařit s mlékem a vznikne tak lahodný nápoj Masala Chai / Chai Latte. GOOD ViBES je úžasná směs na balancování horka - vnitřního ohně (ágní) i toho vnějšího. Je vhodná na popíjení během produktivní části dne a pomáhá zklidňovat zažívání. iNDiAN MASALA, ale tentokrát s Honeybushem je nejlepší večer. Honeybush je divoký keř a neobsahuje žádný kofein. Je za to plný antioxidantů, a tak je prima si ho připravit buď s mlékem, a nebo třeba s medem a citronem před spaním.

dsc09111.jpg

Jaký je rozdíl mezi: Masala Chai a Chai Latte?

Jedná se v podstatě o názvosloví. Oba nápoje jsou z obdobného koření (skořice, kardamon, badyán, hřebíček, pepř,...) a oba nápoje jsou s mlékem. V Indii má Masala Chai hodně výraznou čajovou chuť a používají většinou méně mléka a více vody. Chai Latte je takový náš západní styl - našlehané mléko, připravují ho většinou v kavárnách a často je to hodně mléčný nápoj, který je navoněný kořením. Akorát směsi na Chai Latte jsou na trhu často instantní, plné cukru a dalších aditiv. To bychom rádi změnili :)

Máte nějaké vlastní tajné recepty nebo unikátní kombinace koření pro vaše MASALA čaje?

Naše receptury jsou originální, všechny jsem je sestavoval sám dle své chuti a ajurvédských principů. Ne jednou jsem slyšel, že ta směs je ,,fakt vyladěná,,. Upřímně i po pár letech, co masalu dělám, si na ni prostě osobně pokaždé pochutnám :D Když si vařím masala chai, rád ho připravuji s kravským mlékem a sladím panelou. Tajný trik je se špetkou soli, to nápoj zvedne ještě na vyšší level :) nebo mléko našlehat, to je dobrota.

vareni-tomchai.jpg

Máte nějaké plány na budoucnost týkající se rozšíření sortimentu nebo vstupu na nové trhy?

Nedávno jsme zrovna vypustili dlouho připravovanou novinku - Kakao Masalu, ve spolupráci s Kus Kakaa. Jedná se o 100% kakao z Peru s naší extra jemně mletou směsí koření. Byl to hit Vánoc a pořád nám to mizí pod rukama :) Do tohoto roku mám záměr přidat ještě jednu sypanou čajovou směs a také nový produkt Chai Latte, který bude super jednoduchý na přípravu. A tak si náš elixír bude moci připravit opravdu každý.

tommcc.png

V čem bude váš nový produkt na Chai latte unikátní?

Oproti tradičním sypaným směsím na Masala Chai, které se musí vařit v mléce s vodou, bude tento produkt mnohem jednodušší na přípravu. Bude to takový jemný pudr, který můžete jen rozmíchat v tekutině. Na trhu jsou směsi hodně sladké a také s příměsí různých aditiv, éček nebo ztužovačů pěny. Tyto přidané látky určitě vynecháme a chceme na trh přinést čistou a poctivou variantu, kdy požitím tohoto nápoje svému tělu prospějete :) Bude to tedy pro přípravu na doma i do vytíženého provozu v kavárně nebo bistrech.

Kde Vás můžeme potkat v letošním roce? Třeba na veletrhu nebo na festivalu?

Letos se můžeme potkat na Dyzajn Marketu, Healing Festivalu nebo letos poprvé snad i na Colors of Ostrava :) Ale když je chladno, tak na Dyzajnu v Praze nás potkáte vždycky :)

www.tomchai.cz

ČTĚTE DÁLE

FIREMNÍ VEČÍRKY V H&HOTELS: ODPOČINEK, PODĚKOVÁNÍ A BUDOVÁNÍ VZTAHŮ NA TŘECH SKVĚLÝCH MÍSTECH!

Firemní večírky představují víc než jen společen- skou událost, jsou klíčem k ocenění zaměstnanců a posílení vztahů s partnery. Uspořádání perfekt- ního večírku může být výzvou, ale s našimi tipy na místa v H&Hotels group, si užijete kompletní servis včetně cateringu a stylového ubytování.

Co je to e-commerce a jak začít prodávat na internetu?

Věděli jste, že e-commerce je jedním z nejperspektivnějších odvětví? Jeho hodnota se v České republice v roce 2024 odhaduje na více než 1,6 miliard CZK a předpovědi ukazují, že v následujících letech bude dále růst. Podnikání v oblasti e-commerce může přinést vysokou návratnost investic. Jak ale začít? Poradíme vám, jak můžete začít s online prodejem - a to i bez zkušeností nebo velkého rozpočtu!

Otevírají se unikátní secesní prostory na Hlavním nádraží, oživí je Foyer Café

Secesní prostory ve Fantově budově na Hlavním nádraží v Praze se otevírají veřejnosti. V nově zrestaurovaném křídle budovy zahajuje provoz kavárna Foyer Café. Podnik láká na čerstvé pečivo typu viennoiseries, vyladěné kanapky, sendviče na cestu i kvalitní šampaňské a víno. Klidné posezení v kavárně přímo na nádraží potěší všechny milovníky architektury, gastronomie i samotné cestující.

Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů

Pivo na Náplavce – oblíbený degustační festival zlatavého moku se v letošním roce bude konat 14. a 15. června na Rašínově nábřeží. Účastnit se ho budou stálice i nováčci, na pravém břehu Vltavy se představí 40 zástupců českých minipivovarů. Součástí festivalu budou i stánky s jídlem, pivní bleší trh a několik koncertů.

VINAŘSTVÍ U MLÝNKŮ

Kapacita sklepa je 170 míst a nabízí tak prostor pro větší akce, pro soukromé akce menšího rozsahu je připraven sklepní salonek s kapacitou 20 míst.

Nové Bistro U Býka v centru Prahy: Ty nejlepší česko-slovenské chutě od snídaně do večeře

Pražská gastronomická mapa se rozrostla o nový cíl. Bistro U Býka v Hybernské ulici nedaleko Prašné brány a Masarykova nádraží na jednom místě nabízí to nejchutnější nejen ze Slovenska. Čerstvé uzeniny, speciality z masa či ryb podle originálních receptur, klasické saláty, ale také polévky, guláš, burgery... V moderním československém Bistru U Býka je každý den na výběr z kvalitních chlazených i teplých jídel určených pro konzumaci v bistru či k zakoupení s sebou.