Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
29. února 2024, svátek má Horymír
Rozhovor se zakladatelem TOMCHAi, Tomášem Stankovským

Rozhovor se zakladatelem TOMCHAi, Tomášem Stankovským

Vše začalo u zakladatele Toma, který procestoval kus světa od Srí Lanky, přes Indii až do Nepál. Po cestě nacházel inspiraci, ochutnával místní speciality a získal myšlenku. Myšlenku cestovat a šířit východní holistický přístup skrze tento skvělý orientální nápoj.

produkty.jpg

Co Vás inspirovalo pro vznik značky TOMCHAi?

Určitě to byli moje cesty po zemích orientu. Strávil jsem několik měsíců na Srí Lance, v Nepálu a Indii. Měl jsem možnost poznat místní lidi, dobrovolničit v ašrámech nebo restauracích, cestoval jsem a taky u toho pil hodně masaly :D A když jsem se vrátil, objevil jsem jeden youtube kanál, kde pár z Kanady cestoval v obytném autě a jezdili po akcích se svojí masala chai značkou a dodávali ji do kaváren. Tak jsem si řekl, že to by byla skvělá kombinace pro mě - cestovat a šířit východní holistický přístup skrze tento skvělý orientální nápoj. TOMCHAi je na trhu od roku 2020 a v roce 2022 se ke mě přidala moje žena Bára, se kterou firmu rozvíjíme dodnes.

Jakým způsobem vybíráte suroviny a koření pro vaše čaje?

Všechny směsi míchám s inspirací ajurvédy. Jedná se o holistický přístup k životu a péči o zdraví - duševní i fyzické. Směsi jsou tedy funkčním nástrojem pro psychickou pohodu, lepší trávení, podporu dobrého spánku či nabuzení po ránu. Suroviny nejdříve vybírám dle účinků, a pak ladím lahodnou chuť. Naším cílem je totiž i skvělý chuťový zážitek.

masala-chai-zatisi.jpg

Podporujete lokální zemědělce?

Většina koření se nepěstuje v ČR, aktuálně tedy nikoliv. Co se týče koření a čajů, naše vize je ,,direct trade,, tedy odebírání surovin přímo z farem, kde známe farmáře i podmínky pěstování. Vše ostatní odebíráme co nejvíce z Česka - obaly, doplňkový prodej, služby, atd. Záleží nám na tom, abychom maximálně podpořili lokální trh a ekonomiku. Navíc nás moc baví se propojovat s dalšími firmami, které dělají svou práci poctivě a ideálně s přesahem :)

Jaké čaje si můžeme od Vás pořídit?

Čajové směsi máme tři. iNDiAN MASALA s černým čajem Assam se hodí skvěle na ráno. Já ji piju pravidelně ke snídani jen s vodou, tedy připravenou jako čajový výluh. Tato směs se ale dá vařit s mlékem a vznikne tak lahodný nápoj Masala Chai / Chai Latte. GOOD ViBES je úžasná směs na balancování horka - vnitřního ohně (ágní) i toho vnějšího. Je vhodná na popíjení během produktivní části dne a pomáhá zklidňovat zažívání. iNDiAN MASALA, ale tentokrát s Honeybushem je nejlepší večer. Honeybush je divoký keř a neobsahuje žádný kofein. Je za to plný antioxidantů, a tak je prima si ho připravit buď s mlékem, a nebo třeba s medem a citronem před spaním.

dsc09111.jpg

Jaký je rozdíl mezi: Masala Chai a Chai Latte?

Jedná se v podstatě o názvosloví. Oba nápoje jsou z obdobného koření (skořice, kardamon, badyán, hřebíček, pepř,...) a oba nápoje jsou s mlékem. V Indii má Masala Chai hodně výraznou čajovou chuť a používají většinou méně mléka a více vody. Chai Latte je takový náš západní styl - našlehané mléko, připravují ho většinou v kavárnách a často je to hodně mléčný nápoj, který je navoněný kořením. Akorát směsi na Chai Latte jsou na trhu často instantní, plné cukru a dalších aditiv. To bychom rádi změnili :)

Máte nějaké vlastní tajné recepty nebo unikátní kombinace koření pro vaše MASALA čaje?

Naše receptury jsou originální, všechny jsem je sestavoval sám dle své chuti a ajurvédských principů. Ne jednou jsem slyšel, že ta směs je ,,fakt vyladěná,,. Upřímně i po pár letech, co masalu dělám, si na ni prostě osobně pokaždé pochutnám :D Když si vařím masala chai, rád ho připravuji s kravským mlékem a sladím panelou. Tajný trik je se špetkou soli, to nápoj zvedne ještě na vyšší level :) nebo mléko našlehat, to je dobrota.

vareni-tomchai.jpg

Máte nějaké plány na budoucnost týkající se rozšíření sortimentu nebo vstupu na nové trhy?

Nedávno jsme zrovna vypustili dlouho připravovanou novinku - Kakao Masalu, ve spolupráci s Kus Kakaa. Jedná se o 100% kakao z Peru s naší extra jemně mletou směsí koření. Byl to hit Vánoc a pořád nám to mizí pod rukama :) Do tohoto roku mám záměr přidat ještě jednu sypanou čajovou směs a také nový produkt Chai Latte, který bude super jednoduchý na přípravu. A tak si náš elixír bude moci připravit opravdu každý.

tommcc.png

V čem bude váš nový produkt na Chai latte unikátní?

Oproti tradičním sypaným směsím na Masala Chai, které se musí vařit v mléce s vodou, bude tento produkt mnohem jednodušší na přípravu. Bude to takový jemný pudr, který můžete jen rozmíchat v tekutině. Na trhu jsou směsi hodně sladké a také s příměsí různých aditiv, éček nebo ztužovačů pěny. Tyto přidané látky určitě vynecháme a chceme na trh přinést čistou a poctivou variantu, kdy požitím tohoto nápoje svému tělu prospějete :) Bude to tedy pro přípravu na doma i do vytíženého provozu v kavárně nebo bistrech.

Kde Vás můžeme potkat v letošním roce? Třeba na veletrhu nebo na festivalu?

Letos se můžeme potkat na Dyzajn Marketu, Healing Festivalu nebo letos poprvé snad i na Colors of Ostrava :) Ale když je chladno, tak na Dyzajnu v Praze nás potkáte vždycky :)

www.tomchai.cz

ČTĚTE DÁLE

SPA Hotel Imperial Karlovy Vary

V překrásném prostředí lázeňského města Karlovy Vary, kde se historie prolíná s moderním komfortem, stojí Spa hotel Imperial jako symbol luxusu a pohody. Tento architektonický skvost, který stojí hrdě nad srdcem Karlových Varů, je destinací pro ty, kteří hledají únik od každodenního stresu a touží po odpočinku v náruči luxusu. Nechte se uchvátit kouzlem, které hotel Imperial nabízí.

Roman Říčař: Nakonec jsem tomu úplně propadl

V předloňské sezoně si Roman Říčař na kladenských prknech zahrál sice menší, ale zato dost výraznou roli zhýčkaného Ludvíka XIII. A v Městském divadle Kladno hostuje znovu. Tentokrát však v hlavní roli Jánošíka a navíc v muzikálu Na skle malované, pro který připravil hudební aranžmá a společně s Jiřím Janouchem vedl i korepetice.

Jaroslav Dušek a Jan Skryja vás zvou na konferenci Probuď sílu duše

Cesta k vysněnému životu naplněná radostí, prožíváním a hojností často začíná odhalením síly duše. Každý člověk je obdařen velkým darem, který jej může vést a naplňovat jeho život přesně tím, po čem touží. Tento dar ale může být uzavřen, proto je potřeba se učit znovu se na něj napojovat a otevírat jej.

BTC Prague 2024. The biggest, most influential bitcoin event in Europe ever is happening again!

Building on the highly successful inaugural 2023 edition, BTC Prague returns to the capital of Czechia in June 2024 for yet another biggest Bitcoin-only conference in Europe.

Investiční společnost ATRIS rozšiřuje své portfolio nemovitostí o polyfunkční trojdům Palác Bristol v centru Prahy

Investiční společnost ATRIS rozšiřuje portfolio svého nemovitostního fondu Realita o Palác Bristol v centru Prahy. Jedná se o unikátní blok tří vzájemně propojených budov v blízkosti Staroměstského náměstí. Do fondu Realita, který je jedním z nejstarších profesionálně spravovaných realitních fondů v České republice, jehož zhodnocení od založení se na konci roku 2023 vyšplhalo na 94 procent, tak přibyde nově zrekonstruovaná nemovitost ve velmi lukrativní lokalitě, která zaručuje udržitelnost její hodnoty a stabilního výnosu.

Nezapomenutelná akce mimo realitu?

Pořádáte narozeninovou oslavu, firemní večírek, teambuilding nebo rozlučku se svobodou? Pak se pojďte ponořit do světa virtuální reality v Avatar Herně! Díky individuálnímu přístupu bude akce nejen nevšední, ale také plně přizpůsobitelná vašim představám.