Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
10. srpna 2022, svátek má Vavřinec
Yellow.violet: Široký výběr pohodlného a snadno kombinovatelného oblečení

Yellow.violet: Široký výběr pohodlného a snadno kombinovatelného oblečení

Žila, byla blondýnka, která měla kamarádku s hnědofialovými vlasy. „Jedna žlutá (yellow) a druhá fialová (violet). Dobře nám to znělo,“ říká Eva Dolejšová (37), jak vznikl název značky jednoduchého a pohodlného oblečení yellow.violet, kterou založila s kamarádkou Renatou Hanáčkovou (45). „Naše kousky jsou vhodné pro všechny. Trika i šaty máme v různých střizích i barvách, jsou lehce kombinovatelné a naše zákaznice spadají opravdu do všech věkových kategorií i křivek,“ doplňuje s tím, že se prozatím zaměřují spíše na ženy, ale pro muže vymyslely aspoň basic trika.

dsc-0114.jpg

Oblečení děláme co nejkvalitnější - od materiálu, ušití až po cenu, kterou se snažíme volit tak, aby si naše věci mohlo pořídit co nejvíce zákaznic. Pohybujeme se kolem 600 korun, přičemž máme basic kousky za méně a pak složitější střihy, u nichž je suma o něco vyšší,“ vypočítává Eva Dolejšová a dodává, že dělají vždy dvě kolekce – léto s krátkými a podzim/zima s dlouhými rukávy. 

dsc-1371.jpg

„Teď řešíme, že nám chybí v nabídce nějaké kalhoty a naopak i něco nahoru jako další vrstva. Ale nemůžu prozradit vše,“ usmívá se Eva s tím, že vždycky musí všechno projít přes ně - co není pohodlné jim, se prostě nešije.  

Pohodlná kombinace 

Materiál vybírají velice pečlivě. Skoro všechen je složení bavlna s elastanem, což je skvělá kombinace na pohodlí a kvalitu triček, šatů i mikin, které mají v nabídce zatím ve dvou verzích. 

5ad9aa5a-e18d-489a-b94e-8fdbb19335b5.jpeg

„Látky si vozíme ze zahraničí, protože bohužel kvalitních českých výrobců, kde by cena nebyla vystřelená až do oblak, moc není,“ říká Eva, která vystudovala ekonomickotechnický obor, ale kreslení, móda i šití byly jejími celoživotními koníčky. Její kolegyně Renata Hanáčková absolvovala oděvní školu v Prostějově, z níž pokračovala na vysokou. Ta už ale byla v jiném oboru. „Je to profík v dělání střihů, všechno musí perfektně sedět.“

Narůstající poptávka 

A jak se tyto dvě dámy daly dohromady? „Obě jsme byly »humpolecká naplavenina« a potkaly jsme se v dětském hracím centru, kam jsme s dětmi chodily. Sedly jsme si a začaly se vídat i mimo hernu,“ říká Eva s tím, že jejich přátelství trvá už okolo dvanácti let. „Troufám si říct, že jsme vyvážená dvojka - já jsem docela extrovert - komunikativní, společenský a hlučný článek a Renča je naopak zdrženlivější a klidnější.“

279886534-414881723972495-8618038116187665645-n.jpg

A právě během mateřské dovolené přišlo i rozhodnutí začít společně podnikat. „Obě jsme chtěly být časově nezávislé, ale hlavní důvod byl a je - dělat to, co nás baví. Začaly jsme tehdy šít dětské čepice s originálním ručně dělaným obrázkem. Po mateřské jsme si našly první prostory, kde jsme začaly pracovat na tom, aby se značka na českém trhu chytla,“ vysvětluje Eva s tím, že na začátku všechno tvořily v soukromé dílně. S narůstající poptávkou se ale musely poohlídnout po výpomoci.

Ze dvou jsou tři 

„Navázaly jsme spolupráci s českou firmou, která zaměstnává šikovné švadleny. Vymyslíme, co se bude šít, načrtneme si to a pak Renča udělá střihy - všechno vymodeluje, nakreslí, vystupňuje každou velikost. Vybereme materiál, barvy a doplňky (jako štítek s naším logem) a pak už to řešíme externě,“ popisuje Eva, jejíhož manžela zavála sportovní kariéra do Ostravy, kam se s ním odstěhovala, a tak si k sobě vzaly ještě kamarádku Kačku, která se stará o sklad. 

dcf0df7f-556f-49b8-bdeb-2c6cc97b3aff.jpeg

„Je to ona, co vám krásně zabalí balíček, anebo vám odpovídá na vaše zprávy k objednávkám. Bez ní by to nešlo. Takže jsme teď v týmu 3. A šlape to krásně - každá má svou funkci a je nepostradatelná v chodu naší značky. Začínaly jsme od nuly, ale vydržely jsme a teď jsme spokojené, že nás naše práce snů živí,“ uzavírá s úsměvem Eva.

dsc-0439.jpg

 

 

Kontakt

Web: yellowviolet.cz

E-mail: info@yellowviolet.cztel

Telefon: +420 604 354 375, +420 606 723 232

Facebook: Yellowviolet

Instagram: yellowviolet.cz

 

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Milan Wimmer: Hostivar je součástí místní komunity

Milan Wimmer je už pět let ředitelem vyhlášeného pivovaru a restaurace Hostivar. Co všechno jeho práce obnáší, jak se popral s covidovým lockdownem nebo na jaké novinky se můžeme těšit, poodhalil v našem rozhovoru.

Jiří Káfuněk: Jsme tradičně netradiční vinařství

Vinařství je jeho splněným snem! Jiří Káfuněk se jako mladý chlapec rozhodl, že se stane vinařem a za svým životním cílem si tvrdě šel. Svůj podnik založil v malebných Velkých Bílovicích v roce 2008 a od té doby ušel pořádný kus cesty. V rozhovoru pro Pragmoon.cz se rozpovídal o tom, proč své vinařství označuje jako tradičně netradiční, co ho vedlo k vytvoření veganského vína nebo po jaké láhvi z vlastní nabídky nejčastěji sám sáhne a také představí unikátní systém rozvozu lahví po celém Česku.
Reklama
reklama

Tipy na výlety s Pragmoonem, aneb léto v plném proudu

Léto je jednoznačně nejpříjemnější čas na výletování. Přeci jen si člověk krásy naší matičky země více vychutná, když je celá pěkně zalitá sluncem a plná přírodních barev. A když náhodou udeří horší počasí, vždycky se můžeme schovat v nějaké krásné české hospůdce. A to se taky počítá. Představujeme tipy na výlety a kam na dovolenou pro celou rodinu.

Družice Planetum-1: jedenáctá česká družice na české dráze

Na palubě cestuje první český loutkonaut. Hurvínek bude s dětmi sdílet zkušenosti z kosmického letu. Z floridského mysu Canaveral na Floridě odstarto-vala 25. května ve 20:35 našeho času raketa Falcon 9 společnosti SpaceX s 59 družicemi na palubě. Jed-nou z nich byla historicky jedenáctá česká/československá družice s názvem Planetum-1, kterou vyslalo Planetum (Hvězdárna a planetárium hl. m. Prahy). Planetum se tak stalo první institucí svého druhu na světě, která operuje vlastní družicí na oběžné dráze.

Monika a Lucie Wolfovi: Vyrábíme originální hypoalergenní šperky s broušenými kamínky

Za značkou MW Bižuterie se skrývá maminka s dcerou, které pro vás již od roku 2011 ručně vyrábí originální hypoalergenní šperky s broušenými kamínky. „Věříme, že si u nás vybere opravdu každá žena, protože mezi našimi šperky naleznete, jak decentní jednobarevné kousky, tak divoké barevné kombinace. Mezi naše oblíbené motivy patří různobarevné mandaly, díky kterým si naši tvorbu opravdu s nikým jiným nespletete,“ říká Lucie Wolfová (28).