Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
2. října 2023, svátek má Olivie a Oliver
Yellow.violet: Široký výběr pohodlného a snadno kombinovatelného oblečení

Yellow.violet: Široký výběr pohodlného a snadno kombinovatelného oblečení

Žila, byla blondýnka, která měla kamarádku s hnědofialovými vlasy. „Jedna žlutá (yellow) a druhá fialová (violet). Dobře nám to znělo,“ říká Eva Dolejšová (37), jak vznikl název značky jednoduchého a pohodlného oblečení yellow.violet, kterou založila s kamarádkou Renatou Hanáčkovou (45). „Naše kousky jsou vhodné pro všechny. Trika i šaty máme v různých střizích i barvách, jsou lehce kombinovatelné a naše zákaznice spadají opravdu do všech věkových kategorií i křivek,“ doplňuje s tím, že se prozatím zaměřují spíše na ženy, ale pro muže vymyslely aspoň basic trika.

dsc-0114.jpg

Oblečení děláme co nejkvalitnější - od materiálu, ušití až po cenu, kterou se snažíme volit tak, aby si naše věci mohlo pořídit co nejvíce zákaznic. Pohybujeme se kolem 600 korun, přičemž máme basic kousky za méně a pak složitější střihy, u nichž je suma o něco vyšší,“ vypočítává Eva Dolejšová a dodává, že dělají vždy dvě kolekce – léto s krátkými a podzim/zima s dlouhými rukávy. 

dsc-1371.jpg

„Teď řešíme, že nám chybí v nabídce nějaké kalhoty a naopak i něco nahoru jako další vrstva. Ale nemůžu prozradit vše,“ usmívá se Eva s tím, že vždycky musí všechno projít přes ně - co není pohodlné jim, se prostě nešije.  

Pohodlná kombinace 

Materiál vybírají velice pečlivě. Skoro všechen je složení bavlna s elastanem, což je skvělá kombinace na pohodlí a kvalitu triček, šatů i mikin, které mají v nabídce zatím ve dvou verzích. 

5ad9aa5a-e18d-489a-b94e-8fdbb19335b5.jpeg

„Látky si vozíme ze zahraničí, protože bohužel kvalitních českých výrobců, kde by cena nebyla vystřelená až do oblak, moc není,“ říká Eva, která vystudovala ekonomickotechnický obor, ale kreslení, móda i šití byly jejími celoživotními koníčky. Její kolegyně Renata Hanáčková absolvovala oděvní školu v Prostějově, z níž pokračovala na vysokou. Ta už ale byla v jiném oboru. „Je to profík v dělání střihů, všechno musí perfektně sedět.“

Narůstající poptávka 

A jak se tyto dvě dámy daly dohromady? „Obě jsme byly »humpolecká naplavenina« a potkaly jsme se v dětském hracím centru, kam jsme s dětmi chodily. Sedly jsme si a začaly se vídat i mimo hernu,“ říká Eva s tím, že jejich přátelství trvá už okolo dvanácti let. „Troufám si říct, že jsme vyvážená dvojka - já jsem docela extrovert - komunikativní, společenský a hlučný článek a Renča je naopak zdrženlivější a klidnější.“

279886534-414881723972495-8618038116187665645-n.jpg

A právě během mateřské dovolené přišlo i rozhodnutí začít společně podnikat. „Obě jsme chtěly být časově nezávislé, ale hlavní důvod byl a je - dělat to, co nás baví. Začaly jsme tehdy šít dětské čepice s originálním ručně dělaným obrázkem. Po mateřské jsme si našly první prostory, kde jsme začaly pracovat na tom, aby se značka na českém trhu chytla,“ vysvětluje Eva s tím, že na začátku všechno tvořily v soukromé dílně. S narůstající poptávkou se ale musely poohlídnout po výpomoci.

Ze dvou jsou tři 

„Navázaly jsme spolupráci s českou firmou, která zaměstnává šikovné švadleny. Vymyslíme, co se bude šít, načrtneme si to a pak Renča udělá střihy - všechno vymodeluje, nakreslí, vystupňuje každou velikost. Vybereme materiál, barvy a doplňky (jako štítek s naším logem) a pak už to řešíme externě,“ popisuje Eva, jejíhož manžela zavála sportovní kariéra do Ostravy, kam se s ním odstěhovala, a tak si k sobě vzaly ještě kamarádku Kačku, která se stará o sklad. 

dcf0df7f-556f-49b8-bdeb-2c6cc97b3aff.jpeg

„Je to ona, co vám krásně zabalí balíček, anebo vám odpovídá na vaše zprávy k objednávkám. Bez ní by to nešlo. Takže jsme teď v týmu 3. A šlape to krásně - každá má svou funkci a je nepostradatelná v chodu naší značky. Začínaly jsme od nuly, ale vydržely jsme a teď jsme spokojené, že nás naše práce snů živí,“ uzavírá s úsměvem Eva.

dsc-0439.jpg

 

 

Kontakt

Web: yellowviolet.cz

E-mail: info@yellowviolet.cztel

Telefon: +420 604 354 375, +420 606 723 232

Facebook: Yellowviolet

Instagram: yellowviolet.cz

 

ČTĚTE DÁLE

Trojnásobná mistryně České a Slovenské republiky v surfingu Jana Kašová

„Mnohokrát jsem řekla, že do nějaké vlny nejdu, protože jsem měla strach. Voda je živel, jsou tam kameny, nebezpeční živočichové… Je důležité vědět, na co člověk má a na co ne,“ říká nejlepší česká surfařka Jana Kašová, která tráví téměř každý den několik hodin v oceánu, kde na prkně sjíždí jednu vlnu za druhou…

Na pražském Výstavišti proběhne CHILLI FEST a ASIA FOOD festival

Sobota 7. října bude na pražském Výstavišti ve znamení CHILLI FESTu. Akce s celodenním doprovodným programem bude mít významný vrchol: duel, v rámci nějž se budou pojídat nejpálivější chilli papričky světa. Zúčastní se ho mistr světa a držitel několika rekordů zapsaných v Guinnessově knize Mike Jack (Mike Jack Eats Heat) nebo aktuální evropský šampión z Itálie Giancarlo Gasparotto, který je známý jako Jack Pepper.

SUKHISHVILI - Gruzínský národní balet v ČESKÉ REPUBLICE!

Nový celovečerní program a jedinečná atmosféra zanechají nezapomenutelné dojmy!

Lucie Bílá představuje svou Srdeční záležitost

Přípravy uvedení nového muzikálu Srdeční záležitost v Divadle Lucie Bílé pomalu směřují ke svému konci. Na jevišti scény v pražské Karlově ulici v těchto dnech pod vedením režiséra Antonína Procházky a choreografky Ivany Hannichové probíhají poslední zkoušky a ladí se finální detaily před slavnostní premiérou. Ta se uskuteční již ve čtvrtek 28. září v Den české státnosti.

Městské divadlo Kladno: říjen plný hlouposti a setkání s ďáblem

Pro milovníky divadelních představení tu máme velkou pozvánku do Městského divadla Kladno. Začátkem října si nenechte Jak jsem potkal ďábla, nebo Eva tropí hlouposti.

Komplex Resort klášter Želiv je plný možností

Komplex Resort klášter Želiv se nachází v klidném prostředí soutoku Trnávky a Želivky, vzdálené asi 10 km od hlavní dálniční tepny D1 – exit 90 Humpolec, přibližně na půl cesty mezi Prahou a Brnem.