Černý kohout - na Vánoce připraven

Publikováno 01.12.2018
Na první pohled je jasné, že Černý kohout vznikal s tím, aby budil dojem a lidé se v něm cítili opravdu příjemně. Restaurant, který se nachází kousek od přírodní rezervace Prokopské údolí, je součástí malebného areálu bývalého zemanského dvora. Celý zrekonstruovaný statek i interiér jsou ve venkovském stylu - kamenné zdi, masivní dřevěné stoly, příjemné osvětlení a romantické posezení u krbu, který restaurantu dominuje. Zkrátka vše, co by člověk od podobného místa očekával.

Před pár týdny si podnik prošel nečekaným testem - pořadem Ano, šéfová!. A protože už jsme nějakou chvíli v Černém kohoutu nebyli, vyrazili jsme na kus řeči s provozovatelem Milanem Harajdou:

Jak jste byl z návštěvy šéfové nervózní?

Musím se přiznat, že hodně. První den mi přišlo, že ze sebe neumím snad dostat ani větu. Musím říct, že tohle jednomu zrovna ego nepohladí. (smích)

Otrkal jste se nakonec?

To víte, že jo. Stačilo, aby se navezli do něčeho, co mi vystřelilo krevní tlak a nakonec vyhrály nervy, respektive trochu povolily a kameru jsem najednou přestal vnímat. Byla to každopádně skvělá zkušenosti. Člověk se samozřejmě neshodne na všem, ale dá mu to zas nějaký nový úhel pohledu. A protože je to velmi sledovaný pořad, máme díky němu i lepší návstěvnost a mohli jsme tak letos připravit opravdu bohatý vánoční program.

Na co se mohou návštěvníci těšit?

Na Vánoce. (smích) Oslovili jsme místní mateřské školky, do kterých dovezeme vánoční stromky a ty děti nazdobí. Všechny stromečky pak budou společně k vidění na výstavě v Černém kohoutovi. U každého stromečku bude podepsána třída i s paní učitelkou, aby děti svůj výtvor lehce našly. Dále tu máme velký betlém s živými jehňátky.

15. prosince pořádáme Benefiční vánoční večírek s řadou hvězd (viz obr. vpravo nahoře), kde vystoupí naživo osm umělců a celý večer se ponese nejen v duchu Vánoc, ale i pomoci organizace Helppes, což je centrum výcviku pro postižené. Vstupné je dobrovolné a bude věnováno na dobročinné účely.

A co vím, chystáte něco velmi speciálního těsně před Vánoci, pokud se nepletu.

Nepletete. V úterý 18. prosince máme od 18:00 přichystanou opravdovou pecku - Gospel Night s Leonou Gyongyosi a gospelovým sborem z Michiganu z USA (obr. vpravo dole), který proběhne exkluzivně pouze u nás - nikde jinde v Praze nevystoupí. Po koncertu bude následovat jammování s Leonou a jejím sborem v příjemném prostředí restaurace s večerním menu. Vstupné na koncert je zdarma, na pozdější jammování je ale třeba nutná rezervace.

Bublavská 308, Praha 5
Tel.: +420 608 874 923
E-mail: info@cerny-kohout.cz
www.cerny-kohout.cz