V týmu se to lépe (vy)blbne

Publikováno 17.06.2020
Asi nikoho nepřekvapí, že každý pracuje o to lépe, o co příjemněji se cítí v prostředí, kde musí každý den vydělávat na chleba. A nedílnou součástí takové pohody jsou i firemní akce, které utužují kolektiv.

Pokud si na internetu zadáte do vyhledávače „Co je to teambuilding?“, vyjede vám následující definice: Teambuilding je jakýmsi prostředkem rozvoje a vzdělávání mimo pracoviště, který se zaměřuje především na tvorbu nebo rozvoj týmu, týmové spolupráce a také trénování důležitých týmových schopností a dovedností (např. komunikace, spolupráce, společné překonávání překážek atd.). S tím nelze nesouhlasit. Podobně jako například nejde nesouhlasit s tvrzením, že automobil je dvoustopé osobní nebo nákladní silniční motorové vozidlo, které slouží k přepravě osob a materiálů. Ale přiznejme si to, jde o tvrzení, která mají jen částečnou pravdu. V případě obojího totiž platí hlavně to, že by to měla být zábava!

Teambuilding je jedinečná možnost, jak se opravdu vyřádit s lidmi, s nimiž trávíme ohromné množství času a přesto je často skoro vůbec neznáme. Na následujících stránkách najdete tipy na místa, kde bude váš teambuilding rozhodně stát za to. Garantujeme maximální zábavu, výborný servis, lahodnou gastronomii a pravděpodobně i nějaký ten bolehlav po ránu (jsme přeci Češi, ne, tak nebudeme jak u suchánků). Vybírejte pečlivě nebo jen zaboďněte prst. Všechny tipy stojí za to.

Jeden za všechny, všichni na šéfa!

PAINTBALL TOVÁRNA VIDOCHOV

Ve Vidochově v Krkonoších si můžete zahrát paintball ve třech patrech staré továrny. Paintball v objektu funguje celoročně. Půjčuje se zde velmi kvalitní a spolehlivé vybavení pro hru. V nabídce je také zajištěno občerstvení a možnost ubytování. Po celou dobu vaší hry je přítomen proškolený personál, který dohlíží na dodržování bezpečnostních předpisů a pomáhá řešit jakékoliv problémy. Celou akci vám fotograficky zdokumentují. Fotí se i v průběhu hry a fotografie jsou vždy do 24 hodin na facebooku.

Vidochov 17, Nová Paka
Tel.: +420 603 571 535, www.paintballvidochov.cz

VERTIKON-SINGING ROCK ZLÍN

Lezecké centrum Vertikon-Singing Rock se nachází ve Zlíně kousek od nákupního centra Čepkov. Můžete zde vyzkoušet své lezecké schopnosti na 16 metrů vysoké stěně, kde si vyberete různě obtížné cesty. Ti zkušenější mohou otestovat převis, na kterém momentálně naleznete i závodní cesty z Českého poháru v lezení na obtížnost. Lezecké centrum je možno pronajmout pro konání soukromých akcí nebo teambuildingu. Rádi zde pro vás připraví firemní akci na míru. Součástí lezeckého centra je kafébar.

K Pasekám 7001, Zlín
Tel: +420 734 847 554, www.vertikon.cz

XBOWLING

Jak by řekl klasik, bowlingovou firemní akcí nikdy nic nezkazíte! Tato moderní bowlingová centra najdete hned na třech místech v Praze. Žižkovská pobočka nabízí 6 drah, vlastní parkoviště, samostatný salonek pro 20 osob a restauraci pro 80 osob. Strašnická pobočka nabízí také 6 drah a celkově se zde vejde až 150 osob Kyjské centrum má sice dráhy jen čtyři, ale výhodou je prostorná restaurace s 80 místy a venkovní zahrádka. Všechna centra mají svou vlastní kuchyň.

Xbowling Žižkov, Pitterova 5, Praha 3
Xbowling Strašnice, Starostrašnická 58, Praha 10
Xbowling Kyje, Prelátská 12, Praha 9, www.xbowling.cz

FUTURENTO

Laserové bludiště, nafukovací atrakce, trampolíny, překážkové dráhy, logické úkoly, nejnovější technologie, tím vším je nové unikátní zábavné centrum v Praze Futurento. Tato novinka pro firemní akce a teambuilding nabízí úžasnou týmovou zábavu, originální konferenční prostory, catering či doprovodné programy. Připraví akci na klíč a vyhoví jakýmkoliv požadavkům. Velkou výhodou je skvělá dostupnost MHD či autem. Areál disponuje dostatečně velkým parkovištěm.

Na Harfě 916/9a, Praha 9 - Vysočany
Tel.: +420 603 220 142, www.futurento.cz

LANOVÉ CENTRUM PROUD

V Lanovém centru v pražských Vysočanech si můžete zasoutěžit v lezení, vydat se na cestu za pokladem či si jen tak zalézt. Velkým lákadlem je dozajista adrenalinová houpačka Big Swing a týmové překážky, které otestují vaše schopnosti spolupráce a komunikace. Nelezce pak zabaví doplňkové aktivity, které lze využít i v přilehlém parku. Program můžete doplnit občerstvením z místního bistra, opéct si něco na grilu nebo využít plnohodnotného cateringu. Po celou dobu Vám budou k dispozici vyškolení instruktoři, kteří Vás naučí vše potřebné.

Rubeška 393/7, Praha 9, Tel: +420 605 215 396
praha@lanovecentrum.cz, www.lanovecentrum.cz

HURRICANE FACTORY PRAGUE

Chcete zažít opravdu jedinečný teambulding. Tak hurá do víru hurikánu! Létání ve větrném tunelu Hurricane Factory je neopakovatelným zážitkem, který odbourává zábrany a odlehčuje atmosféru. Hurricane Factory je jediný větrný tunel v České republice. Díky profesionálním službám a netradičním rezprezentativním prostorám nabízí Hurricane Factory širokou škálu možností uspořádání nejrůznějších akcí od konferencí přes teambuildingové aktivity po firemní večírky či větší party s doprovodným programem až pro 100 lidí.

Tupolevova 736, Praha 9, Tel: +420 731 154 202
akce@hurricanefactory.com
www.hurricanefactory.com

ACTION PARK

V Action Parku v Praze naleznete skvělé možnosti pro pobavení tak i pro stmelení kolektivu. Teambuildingový program obsahuje nejen akční aktivity, ale navíc teambuildingové aktivity podporující komunikaci, spolupráci nebo kreativitu. Ti, kteří sportovní hry nevyhledávají, se zabaví na odpočinkových aktivitách jako jsou Fotbalové šipky, finské Molkky a mnoho dalšího. K akci lze také objednat DJe, táborový oheň nebo transfer z Vaší kanceláře. Navíc v kombinaci s teplým rautem a studeným nápojem je teambuilding v Action Parku tou správnou volbou pro Váš tým.

Výpadová 157, Praha, Tel.: +420 605 246 404
info@actionpark.cz, www.ActionPark.cz

NABIJTE SVŮJ TÝM NOVOU ENERGIÍ

Posilovat týmového ducha můžete tisíci způsoby. Jen jeden z nich vám nabídne nevšední aktivity uprostřed čisté přírody ve spojení s maximálním důrazem na komfort a nadstandardní péči. Na Čapím hnízdě mají pro vás a vaše kolegy připravenu řadu pohodových aktivit s tematikou tradičních dovedností a zemědělství. K dispozici máte také široké možnosti dalšího vyžití – od sportu a wellness přes ochutnávku světové gastronomie až po let horkovzdušným balonem. Je zkrátka jen a jen na vás, jak si svůj program poskládáte.

Čapí hnízdo, Dvůr Semtín 1, Olbramovice
Tel.: +420 317 716 211, www.capihnizdo.cz

KLOKOČKŮV MLÝN

Klokočkův mlýn leží na samotě pod bájnou horou Blaník. Již 19 let zde poskytují firemním i privátním akcím naprosté soukromí po celou dobu pobytu a individuální přístup především v oblasti gastronomie. Na zčásti zastřešené venkovní terase se sicilským ohništěm, udírnou a pecí grilují nejen klasické steaky, ryby, selata či drůbež. Různé teambuilding aktivity pro Vás rádi zajistí a zrealizují na vlastních pozemcích v areálu mlýna. Relaxovat můžete nejen v sauně či vířivce, ale i v nově otevřeném wellness a v létě v bio-bazénu. Kapacita hotelu je 43 lůžek.

Načeradec 160, Načeradec
Tel: +420 731 446 066, www.klokockuvmlyn.cz

PENSION SIESTA

Penzion Siesta je vyhlášen rodinnou atmosférou, bohatými snídaněmi a výbornými rauty. Domácí zabijačka, jehněčí hody, grilování na terase, opékání selete, svatomartinská husa a vína od valtických vinařů, si užijete v pohodlně zařízeném areálu penzionu, který nabízí velkou zahradu s dětským hřištěm a bazénem, terasu s grilem a samozřejmě vinný sklep. Naučná vinná stezka, průvodcovské služby po památkách, cyklovýlety, kite kurzy nebo cimbálová muzika. Je jen na Vás, čím svůj teambuilding v Siestě vyšperkujete.

Břeclavská 630, 691 42 Valtice
Tel.: +420 777 739 990, www.penzion-siesta.cz

FOLKLORE GARDEN

V areálu Hlubočepského zámečku se nachází kouzelné místo pro magické firemní akce s názvem Folklore Garden. Několikrát ročně se prostory folklorní zahrady a selských stavení promění na prostory, ve kterých je možné na různých stanovištích provádět typické teambuildingové hry. Team kreativců Vám připraví hry, na jaké nezapomenete. Výhodou je možnost následného rautu s občerstvením a večeří až do pozdních nočních hodin. Výborná poloha u zastávky MHD pouze 10 minut z centra Prahy.

Na Zlíchově 18, Praha 5 - Hlubočepy
Tel.: +420 724 334 340, www.folkloregarden.cz

ARCHERY GAME

Adrenalinová zábava s luky a šípy v centru Prahy! Pod vedením zkušeného instruktora vás čeká nespočet herních scénářů a pořádná dávka adrenalinové zábavy. Archery Game se se svým pojetím vrací ke kořenům, kdy luk a šíp představoval jeden z nejspolehlivějších prostředků k vlastní obraně a kde hráči v týmech svádí akční bitvy v tématicky laděných prostorech. Veškeré vybavení splňuje náročné bezpečnostní požadavky a vy se tak nemusíte bát, že byste domů odcházeli se šípem v zádech. Aktivita je vhodná pro 8 a více osob.

Železničářů 204/6, Praha 7, Tel.: +420 607 286 139 /
774 692 144, www.archerygame.cz

MERCURIA LASER GAME

Mercuria Laser Game – to je největší komplex laser game v České republice. Chcete při hře posedět u pivka? Poté jsou pro vás ideální pobočky v Holešovicích a na Braníku, kde je připravený plně zásobený bar pro 80 osob, v Braníku dokonce pro 170 osob. Chcete se s kolegy dobře naladit před večerním pokračováním v centru Prahy? Poté je pro vás ideální pobočka Mercuria Hamleys, která sídlí přímo v centru Prahy u Václavského náměstí. Všude vás čeká unikátní design baru, arén a nejmodernější australské vybavení.

Argentinská 38, P-7 / Údolní 212/1, P-4, Na Příkopě 14, P-1
Tel.: +420 605 111 811 / 606 777 500, www.mercurialaser.cz

BAKCHUS AKTIVITY

Firemní akce v netradičním prostředí zaměřené na budování kvalitního týmu, pořádání školení a odborných seminářů. Pro rozvoj týmového ducha a vzájemné spolupráce nechybí outdoorové programy, adrenalinové a prožitkové aktivity, pro aktivní odpočinek vinařská turistika, či vyhlídkové lety pro získání potřebného nadhledu. Paintball, divoká voda, řízené degustace vín, poznávací akce, adrenalinové a prožitkové aktivity či večerní a indoorové program. Nabídka v Bakchus aktivity je opravdu bohatá, stačí si jen vybrat.

Boženy Němcové 1799/6, Znojmo
Tel.: +420 604 859 434, www.bakchusaktivity.cz

SURF ARENA LETŇANY

Surf Arena Letňany nabízí pro Vaše firemní akce a teambuildingy multifunkční halu s video a audio technikou a kapacitou až 200 osob. Plátno s projektorem a ozvučením, profesionální catering, možnost uspořádání a dekorování prostoru dle vlastních potřeb, živá hudba nebo DJ, degustace exotického ovoce, vína, piva, rumů nebo doutníků a bohatý doplňkový program (virtuální realita, Xbox, poker, ruleta, závody autíček, fotokoutek a mnoho dalšího). V Surf Arena Letňany zkrátka mají vše, co je třeba a ještě mnoho navíc!

Tupolevova 772, Praha 9 – Letňany
Tel.: +420 725 927 410, www.surfarena.cz