Metropolitní univerzita Praha? Kvalitní vzdělání v každé době!

Publikováno 01.02.2021
Špičkové vybavení učeben a profesionální vyučující zajišťují na Metropolitní univerzitě Praha i v těžké době tu nejvyšší kvalitu výuky. Kvůli světové pandemii letos univerzita navíc zrušila přijímací zkoušky... Příliš s výběrem oboru ale neváhejte, o přijetí letos rozhoduje právě rychlost přihlášení!

Receptem na kvalitní výuku moderní vybavení

Metropolitní univerzitu Praha (MUP), stejně jako ostatní vysoké školy, donutila opatření proti pandemii koronaviru zavřít její posluchárny a začít s online vyučováním. Již na jaře loňského roku se veškerá výuka operativně přesunula na internet a v období prázdnin pak na univerzitě probíhaly velké přípravy na druhou vlnu pandemie, aby studenti i vyučující měli maximální komfort. "Veškeré učebny MUP tak jsou vybaveny kamerami a mikrofony pro potřeby online nebo hybridní výuky. Zároveň byli všichni akademici technicky vybaveni a proškoleni i na výuku z domova, mohli si tedy vybrat, odkud budou svoje přednášky a semináře realizovat. Všechny přednášky se navíc zaznamenávají a ukládají po delší dobu, takže studenti k nim mají přístup kdykoliv je třeba," řekl ředitel univerzity JUDr. Marek Beneš, Ph.D.

Bakalářské i magisterské programy

Online je tak možné na MUP studovat všechny studijní programy v bakalářském i magisterském stupni studia. A že je opravdu z čeho vybírat!
Seznam otevřených studijních programů
Vybírat můžete ze studijních programů vyučovaných v českém i anglickém jazyce s humanitním, ekonomickým nebo právním zaměřením. V českém jazyce to jsou: Cestovní ruch, Humanitní studia, Mediální studia, Mezinárodní obchod, Mezinárodní vztahy – Asijská studia, Mezinárodní vztahy – Evropská studia, Veřejná správa.
Programy v angličtině: Anglophone Studies, International Business, International Relations – Asian Studies, International Relations – European Studies. 
Také zkouškové období probíhá primárně online. Atestace mohou výjimečně proběhnout také prezenčně, a to za účasti max. 10 osob v jedné místnosti. Státní závěrečné zkoušky (SZZK) na Metropolitní univerzitě probíhají prezenčně. „Ve zdůvodněných případech mohou studenti žádat o konání SZZK online, univerzita si tuto variantu úspěšně vyzkoušela již v loňském roce při první vlně koronaviru," deklaruje dokonalou připravenost ředitel univerzity JUDr. Marek Beneš, Ph.D. 

Obory v češtině letos bez přijímaček

Přijímací zkoušky do všech studijních programů v češtině se pro akademický rok 2021/2022 mimořádně ruší. Uchazeči jsou přijímáni v pořadí, v jakém podali přihlášku ke studiu až do naplnění kapacity v jednotlivých studijních programech. Přijímací zkoušky do všech studijních programů v angličtině se mimořádně konají elektronickou formou. Pohovory a ústní části zkoušek se ruší.
Výuka na Metropolitní univerzitě Praha tedy i přes veškerá vládní nařízení není v žádném případě omezena ani jinak narušena. "Všichni se ale velmi těší na to, až studenti opět zasednou do lavic a univerzitní život se vrátí do původních kolejí. Doufejme, že to bude už brzo," říká závěrem JUDr. Marek Beneš, Ph.D.

Kontaktní údaje

Metropolitní univerzita Praha, o.p.s.
Dubečská 900/10
100 00 Praha 10 - Strašnice
tel.: 274 815 044
e-mail: info@mup.cz
web: www.mup.cz