Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
13. srpna 2022, svátek má Alena
Metropolitní univerzita Praha? Kvalitní vzdělání v každé době!

Metropolitní univerzita Praha? Kvalitní vzdělání v každé době!

Špičkové vybavení učeben a profesionální vyučující zajišťují na Metropolitní univerzitě Praha i v těžké době tu nejvyšší kvalitu výuky. Kvůli světové pandemii letos univerzita navíc zrušila přijímací zkoušky... Příliš s výběrem oboru ale neváhejte, o přijetí letos rozhoduje právě rychlost přihlášení!

Receptem na kvalitní výuku moderní vybavení

Metropolitní univerzitu Praha (MUP), stejně jako ostatní vysoké školy, donutila opatření proti pandemii koronaviru zavřít její posluchárny a začít s online vyučováním. Již na jaře loňského roku se veškerá výuka operativně přesunula na internet a v období prázdnin pak na univerzitě probíhaly velké přípravy na druhou vlnu pandemie, aby studenti i vyučující měli maximální komfort. "Veškeré učebny MUP tak jsou vybaveny kamerami a mikrofony pro potřeby online nebo hybridní výuky. Zároveň byli všichni akademici technicky vybaveni a proškoleni i na výuku z domova, mohli si tedy vybrat, odkud budou svoje přednášky a semináře realizovat. Všechny přednášky se navíc zaznamenávají a ukládají po delší dobu, takže studenti k nim mají přístup kdykoliv je třeba," řekl ředitel univerzity JUDr. Marek Beneš, Ph.D.

Bakalářské i magisterské programy

Online je tak možné na MUP studovat všechny studijní programy v bakalářském i magisterském stupni studia. A že je opravdu z čeho vybírat!
Seznam otevřených studijních programů
Vybírat můžete ze studijních programů vyučovaných v českém i anglickém jazyce s humanitním, ekonomickým nebo právním zaměřením. V českém jazyce to jsou: Cestovní ruch, Humanitní studia, Mediální studia, Mezinárodní obchod, Mezinárodní vztahy – Asijská studia, Mezinárodní vztahy – Evropská studia, Veřejná správa.
Programy v angličtině: Anglophone Studies, International Business, International Relations – Asian Studies, International Relations – European Studies. 
Také zkouškové období probíhá primárně online. Atestace mohou výjimečně proběhnout také prezenčně, a to za účasti max. 10 osob v jedné místnosti. Státní závěrečné zkoušky (SZZK) na Metropolitní univerzitě probíhají prezenčně. „Ve zdůvodněných případech mohou studenti žádat o konání SZZK online, univerzita si tuto variantu úspěšně vyzkoušela již v loňském roce při první vlně koronaviru," deklaruje dokonalou připravenost ředitel univerzity JUDr. Marek Beneš, Ph.D. 

Obory v češtině letos bez přijímaček

Přijímací zkoušky do všech studijních programů v češtině se pro akademický rok 2021/2022 mimořádně ruší. Uchazeči jsou přijímáni v pořadí, v jakém podali přihlášku ke studiu až do naplnění kapacity v jednotlivých studijních programech. Přijímací zkoušky do všech studijních programů v angličtině se mimořádně konají elektronickou formou. Pohovory a ústní části zkoušek se ruší.
Výuka na Metropolitní univerzitě Praha tedy i přes veškerá vládní nařízení není v žádném případě omezena ani jinak narušena. "Všichni se ale velmi těší na to, až studenti opět zasednou do lavic a univerzitní život se vrátí do původních kolejí. Doufejme, že to bude už brzo," říká závěrem JUDr. Marek Beneš, Ph.D.

Kontaktní údaje

Metropolitní univerzita Praha, o.p.s.
Dubečská 900/10
100 00 Praha 10 - Strašnice
tel.: 274 815 044
e-mail: info@mup.cz
web: www.mup.cz

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

VYBRANÉ AKCE

ČTĚTE DÁLE

Tipy na výlety s Pragmoonem, aneb léto v plném proudu

Léto je jednoznačně nejpříjemnější čas na výletování. Přeci jen si člověk krásy naší matičky země více vychutná, když je celá pěkně zalitá sluncem a plná přírodních barev. A když náhodou udeří horší počasí, vždycky se můžeme schovat v nějaké krásné české hospůdce. A to se taky počítá. Představujeme tipy na výlety a kam na dovolenou pro celou rodinu.

Záhorie - rozmanitá zem

Záhorie (česky Záhoří) je region na jihozápadě Slovenska, nacházející se v oblasti Záhorské nížiny. Název Záhoří vznikl v 17. století. Záhoří rozděleno na Horní Záhoří, Střední Záhoří a Dolní Záhoří. Díky výhodné geografické poloze a příznivým klimatickým podmínkám Záhoří patří k nejstarší osídleným územím na Slovensku.
Reklama
reklama

Prožijte české pivo – nositele tradice, historie a kultury

Je pevná a osvědčená, sahá daleko do historie, utváří naši kulturu a spojuje lidi – taková je tradice pivovarnictví u nás. Češi dali vzniknout celé kategorii piva – českého ležáku, a na to můžeme být právem pyšní. Na dlouhou tradici a zkušenosti navazují i nově vznikající pivovary a minipivovary s novými koncepty a rozmanitými pivy, která baví.

Degustace domácích vín s výhledem na viniční trať Krásná Hora

V čele rodinného vinařství vyrábějícího vína limitovaných šarží stojí Tomáš Bařina (46), který s rodinou obhospodařuje 3,5 hektarů vlastních vinic v katastru obcí Starý Poddvorov a Čejkovice. „Otec mě už od mala zapojoval do výroby. První víno jsem si sám vyrobil v 16 letech, přičemž své vlastní vinohrady jsem začal obdělávat v roce 1998. Tehdy se jednalo ještě o koníček, v roce 2004 jsem se pak rozhodl věnovat vinařskému řemeslu naplno.“

Festival Artu Kus si užije každý, kdo je zvídavý a kreativní

Nový trutnovský festival divadla, hudby, tance, výtvarného umění a vůbec všeho možného se už počtvrté vrací na Bojiště. I letos nabídne divákům souboje ve slam poetry v čele s moderujícím soutěžícím a soutěžícím moderátorem Anatolem Svahilcem, několik divadelních představení, videomappingové projekce i pestrý multižánrový hudební program. Tentokrát půjde o festival třídenní – potrvá od pátka 19. do neděle 21. srpna.