Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
23. května 2022, svátek má Vladimír
Muzeum Salvadora Dalího - ENIGMA v Praze

Muzeum Salvadora Dalího - ENIGMA v Praze

Největší soukromá světová sbírka soch surrealistického velikána Salvadora Dalího, kterou do Prahy zapůjčila společnost The Dalí Universe.

Muzeum představuje návštěvníkům unikátní výstavu zahrnující ty nejzajímavější sochy z období, kdy se Salvador Dalí velmi přiblížil Sigmundu Freudovi, slavnému rakouskému psychologovi.

foto-160222-12-42-41.jpg

Naprosto ojedinělá a svou odvahou a neotřelostí překvapivá výstava zahrnuje 15 soch nevyčíslitelné hodnoty ze soukromé sbírky slavného italského mecenáše umění BeniaminaLeviho, který byl zároveň blízkým přítelem Salvadora Dalího. Mezi nejzajímavější exponáty patří bezesporu socha Space Elephant (Vesmírný slon) a Snail and the Angel (Hlemýžď a Anděl) atd.

Dále se návštěvníci mohou těšit na padesát grafik tohoto svérázného španělského malíře, včetně jednoho z nejznámějších děl – L’oeil Fleuri, které do pražského muzea zapůjčil opět sám pan Levi. Ke zhlédnutí bude i speciální kolekce skleněných soch či sošky a šperky ve stylu Salvadora Dalího, které jsou vyhotoveny ze zlata a diamantů. 

foto-160222-13-11-26.jpg

Možnost zakoupení vybraných exponátů jistě nenechá milovníky Dalího chladnými a příjemná surrealistická atmosféra s příjemnou hudbou je vnese do Dalího světa. 

Muzeum Enigma se nachází v Opletalově ulici 1535/4 v Praze, pár kroků od Václavského náměstí a kousek od Hlavního nádraží. Cena plného vstupného je 300 Kč, děti do 6 let mají vstup zdarma a studenti i senioři mohou využít zvýhodněného vstupného za 190 Kč. 

128807511-237616037707678-3593513903724209949-n.png

SALVADOR DALÍ SOCHAŘ

Salvador Dalí nebyl jen malíř, ale také všestranný a eklektický umělec v pravém slova smyslu. Byl široce uznáván jako sochař, spisovatel, ilustrátor, režisér, šperkař a pro mnohé další profese. Vášeň a drtivá touha vyjádřit se v sochařství jsou v jeho životě konstantní. Obzvláště se zajímal o sochařství od roku 1934 do roku 1987.

da.jpg

Dalí byl touto uměleckou technikou fascinován a vymyslel řadu originálních modelů, které se měly proměnit v sochy a surrealistické objekty. Tímto způsobem se jeho tvůrčí génius dokázal projevit v trojrozměrnosti a proměnit sochy v obrazy, které zůstaly mezi nejslavnějšími a nejoblíbenějšími ikonografickými obrazy vytvořenými během jeho života.Jeho díla jsou vyrobena z bronzu technikou ztraceného vosku. Tato technika spočívá ve vytvoření voskového modelu a jeho použití k vytvoření formy, do které se nalévá roztavený bronz. Kromě bronzových děl, Dalí vytvořil jednu z nejzajímavějších sbírek barevných skleněných soch na světě. Sbírka je výsledkem jeho umělecké spolupráce s prestižní francouzskou sklárnou Daum Cristallerie.Dalí vyrobil první skleněné předměty ve 40. letech 20. století, ale nejdůležitější část své práce začal v roce 1968 pro Daum a poté se svou práci rozšířil o téměř dvě desetiletí. Dalí věřil, že technika „Pâte de verre“ nabízí dokonalý nástroj pro „vyjádření metamorfózy“, což je podle umělce jeho surrealistické vnímání reality. Kolekce Daum nám umožňuje obdivovat genialitu katalánského mistra prostřednictvím poloprůhledných plastik modelovaných v barevném skle.

dadada.jpg

DALÍ UNIVERSE & BENIAMINO LEVI

Dalí Universe je společnost specializující se na Salvadora Dalího, která spravuje jednu z největších soukromých sbírek uměleckých děl od tohoto umělce na světě. V čele organizace stojí Beniamino Levi, obchodník s uměním a italský sběratel, který spolupracoval s Dalím v 60. letech. Beniamino Levi byl fascinován Dalího schopností používat různé prostředky k vyjádření svého umění a celý svůj život věnoval shromažďování jeho děl se zaměřením na trojrozměrná stvoření. Současná sbírka Dalí Universe je ve skutečnosti výsledkem dlouhých let odhodlání ze strany Leviho, který začal sbírat umělecká díla, když v Miláně otevřel v roce 1955 galerii Galleria Levi. Beniamino Levi není jen odborníkem na Salvadora Dalího a moderní umění uznávané po celém světě, ale je odborníkem, který byl vždy tam, kde se vše nejdůležitější odehrálo. Kolekce Dalí Universe představuje největší sbírku bronzových soch, surrealistického nábytku, zlatých předmětů, skleněných soch, ručně psané grafiky a mnoha dalších uměleckých děl Salvadora Dalího. Tato jedinečná kolekce, shromážděná s vášní za posledních 40 let, mluví sama za sebe: ve skutečnosti je to jedna z nejdůležitějších sbírek Dalího soch a trojrozměrných děl na světě.

12764321-1015975308474194-352633839538575065-o-1024x683.jpg

www.thedaliuniverse.com

 

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Tipy na výlety s Pragmoonem, aneb jaro je tady

Jaro je jednoznačně nejpříjemnější čas na výletování. Přeci jen si člověk krásy naší matičky země více vychutná, když je celá pěkně zalitá sluncem a plná přírodních barev. A když náhodou udeří horší počasí, vždycky se můžeme schovat v nějaké krásné české hospůdce. A to se taky počítá. Představujeme tipy na výlety a kam na dovolenou pro celou rodinu.

U Sádlů: gotická restaurace s čepovaným pivem Budvar

Rádi Vám představíme gotickou restauraci, která je rozdělená na horní a spodní část, v rámci které Vám nabízí prvotřídní českou kuchyni, kde si z obsáhlého menu jistě vybere každý z Vás. V nabídce naleznete tradiční i méně známá jídla, která se připravují výhradně z čerstvých surovin a nejlepších ingrediencí. V restauraci kladou důraz na pestrost jídelníčku a snaží se zachovávat původní receptury. Naleznete zde pokrmy z čerstvé zeleniny a ovoce, masa a ryb, zvěřiny, sýrů a dalších surovin vysoké kvality.
Reklama
reklama

Festival Beats for Love odhaluje nejsilnější line-up v historii!

Pořadatelé největšího festivalu elektronické taneční hudby ve střední Evropě Beats for Love zveřejnili nejsilnější line-up ve své historii. V rámci letošního ročník, který proběhne 1. - 4. července 2022  v industriální oblasti Dolních Vítkovic, vystoupí více než 90 zahraničních umělců! K obrovským jménům elektronické scény, mezi nimiž nechybí Armin van Buuren, Alan Walker, Lost Frequencies, Vini Vici, Timmy Trumpet, Alle Farben, Andy C, Dope D.O.D, Sub Focus nebo Modestep Live, přibyla více než padesátka zvučných jmen z celého světa a všech odnoží taneční hudby!

SÁZAVAFEST: interpreti ze zahraničí i české scény

SÁZAVAFEST je multikulturní a multižánrový hudební festival konající již po několikáté v malebném zámeckém lesoparku ve Světlé nad Sázavou. 22. ročník se uskuteční v termínu 21. - 23. 7. 2022.

Michal Kacetl: Vyrábíme vína respektující přírodu

Přírodní přístup k vínu, šetrná výroba i pěstování. To jsou hesla vinařství Kacetl, které leží v obci Mackovice na Znojemsku. „Snažíme se vínu moc nevstupovat do cesty a s každým vínem pracujeme individuálně. Pracujeme na minimalizaci síření a minimalizaci pohybů s vínem během jeho zrání,“ prozrazuje majitel Michal Kacetl.