Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
4. října 2023, svátek má František
Pangeas: ručně šité kousky, co předávají radost

Pangeas: ručně šité kousky, co předávají radost

Švadlenka a zakladatelka značky Pangeas Zuzana Maštalířová se zhruba deset let živila jako realitní makléřka. Postupně ji ale kontakt s některými lidmi tak „vyčerpal“, že potřebovala někam uniknout. A našla šití, které netradičně doplnila o africké prvky. Pangeas nicméně nechce prodávat jen sukně a šaty, ale především probouzet náladu, sebevědomí a ženskou energii.

444-1.jpg

Co vás ve vaší tvorbě inspiruje?

Žena. To je totiž ta, která potřebuje nasát více ženské energie, kterou jsme postupně poztrácely kdo ví kde. Tolik žen žije život svých mužů, nebo dětí a na sebe nemyslí. Ze zpětné vazby svých klientek jsem si uvědomila, že nenabízím jen sukně, ale ten pocit, který v těch sukních ženy zažívají. Často od nich slýchávám, že jenom cestou do školky jim sukni pochválilo pět lidí a že se tak cítí výjimečně.

33-1-1.jpg

Cítí se více jako ženy a milují tu pozornost, kterou dostávají. Vyjít si ven v dlouhé rudé sukni chce nejprve trochu odvahy, ale časem tomu pocitu většina žen podlehne. A chce ho zažívat znovu a znovu. A to ani nemluvím o afrických sukních, to je naprostá divočina. (smích) Je to jako vystupovat před plným sálem lidí. To je teprve škola sebedůvěry.

33-2.jpg

Proč zrovna africká tématika?

Jde hlavně o ty látky. Já ty vzory a barvy nadevše miluji. Všude je tolik šedi, že tyto látky jsou jako balzám na duši. Africké látky jsem začala hledat až cca po roce, kdy jsem začala šít sukně. Nejprve jsem si nechávala posílat látky z tržiště v Tanzánii a postupně objevila i další zdroje v Evropě. A tady se moje závislost ještě prohloubila, protože afrických látek se nenabažím nikdy. Někdy se jen tak podívám co je nového, co bych si tak ráda koupila, kdybych náhodou zrovna chtěla objednat a najednou zjistím, že už mám objednáno a platím. Zkrátka jsem jim totálně propadla. Africké látky jsou plné života a krásných barev a designů. Jenom se na ně podívám a už je mi veselo. A myslím, že právě toto se děje i ženám, které si z takové látky u mne nechají ušít nějaký pěkný kousek.

11-1.jpg

ČTĚTE DÁLE

MODERNÍ TECHNOLOGIE V MEDICÍNĚ A ŘÍZENÍ ŽIVOTNÍHO STYLU

3. ročník akce LIFMAT s podtitulem Moderní technologie v medicíně a řízení životního stylu, se uskuteční 24. - 25. 10. v pražském CUBEX Centru.

Trojnásobná mistryně České a Slovenské republiky v surfingu Jana Kašová

„Mnohokrát jsem řekla, že do nějaké vlny nejdu, protože jsem měla strach. Voda je živel, jsou tam kameny, nebezpeční živočichové… Je důležité vědět, na co člověk má a na co ne,“ říká nejlepší česká surfařka Jana Kašová, která tráví téměř každý den několik hodin v oceánu, kde na prkně sjíždí jednu vlnu za druhou…

Na pražském Výstavišti proběhne CHILLI FEST a ASIA FOOD festival

Sobota 7. října bude na pražském Výstavišti ve znamení CHILLI FESTu. Akce s celodenním doprovodným programem bude mít významný vrchol: duel, v rámci nějž se budou pojídat nejpálivější chilli papričky světa. Zúčastní se ho mistr světa a držitel několika rekordů zapsaných v Guinnessově knize Mike Jack (Mike Jack Eats Heat) nebo aktuální evropský šampión z Itálie Giancarlo Gasparotto, který je známý jako Jack Pepper.

SUKHISHVILI - Gruzínský národní balet v ČESKÉ REPUBLICE!

Nový celovečerní program a jedinečná atmosféra zanechají nezapomenutelné dojmy!

Lucie Bílá představuje svou Srdeční záležitost

Přípravy uvedení nového muzikálu Srdeční záležitost v Divadle Lucie Bílé pomalu směřují ke svému konci. Na jevišti scény v pražské Karlově ulici v těchto dnech pod vedením režiséra Antonína Procházky a choreografky Ivany Hannichové probíhají poslední zkoušky a ladí se finální detaily před slavnostní premiérou. Ta se uskuteční již ve čtvrtek 28. září v Den české státnosti.

Městské divadlo Kladno: říjen plný hlouposti a setkání s ďáblem

Pro milovníky divadelních představení tu máme velkou pozvánku do Městského divadla Kladno. Začátkem října si nenechte Jak jsem potkal ďábla, nebo Eva tropí hlouposti.