Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
27. ledna 2022, svátek má Ingrid
Pivovar Mazák: Nejen vánoční pivo

Pivovar Mazák: Nejen vánoční pivo

Pivovar Mazák vzniknul před lety jako vášnivý koníček jednoho milovníka piva a nyní dobývá Česko. Obchodní a marketingový koordinátor Jaroslav Štěrba se pro Pragmoon.cz rozpovídal o tom, jakých změn se pivovar dočkal v posledním roce, jak těžké bylo zvládnutí předchozí pandemické vlny i o tom, jaký vánoční dárek vybrat pivařům ze své rodiny.

Popíšete založení pivovaru v roce 2011 a jeho další vývoj?

Pivovar tehdy vznikl jako koníček pane Michaloviče. Ten si vařil pivo doma v hrnci a postupně chutnalo více a více lidem, až se dostalo do hostince v Dolních Bojanovicích. Se zvyšujícím se zájmem se posunula výroba do zemědělského družstva. Nyní je tam již postavená hala, která se neustále rozšiřuje. Na místě máme i prodejnu. Aktuálně je roční výstav okolo 6 tisíc hektolitrů.

mazak-lahve.jpg

Jak moc vás koronavirová situace zasáhla?

Stalo se toho hodně a bylo to těžké, samozřejmě jsme šli během druhé vlny do ztráty, ale stále jsme měli mnoho míst k prodeji. Zákazníci nám hodně pomohli i tím, že si nás během druhé vlny koronaviru našli, a v létě jsme si to horší období trošku vynahradili.

Jak se liší způsob vaření oproti tomu, když ho pan Michalovič vařil doma v hrnci?

Pivovarnictví je krásná alchymie, já sám jsem pivovarník, takže jsem do toho celého pronikl trochu blíže. Pivo vaříme za použití nejmodernějších technologií a odebíráme kvalitní suroviny, v případě českých ležáků jde o žatecký chmel. 

mazak-chmel.jpg

Po jakém pivu z vaší nabídky sáhnete nejčastěji vy sám? 

Ve stále nabídce máme dva ležáky, oba jsou jedenáctistupňové. S Extra hořkou jsme vyhráli letos cenu za nejlepší regionální potravinu v Jihomoravském kraji v kategorii alkoholické a nealkoholické nápoje. Hořkost je u toho piva vyšší a razantnější a patří mezi naše nejoblíbenější. Dále nabízíme 11 Jantar, která je stejně jako Extra hořká také chmelena odrůdou agnus a Žatcem. Rozdílem je používání karamelového mnichovského sladu, který pivu propůjčuje karamelově-oříškové doznívání, rozhodně však není sladké. Já osobně si raději dám Extra hořkou, která mi dodá spíše chuť k jídlu (úsměv).

A jaké vaříte speciály?

V naší nabídce je mnoho piv z kategorie svrchně kvašených piv pale ale či indian pale lager. Naší specialitou je používaný velice zajímavých chmelů z Nového Zélandu, USA či z Austrálie. Zajímavým zástupcem je třeba 13 ° FANCY FARMER, ve kterém je novozélandská odrůda Nelson Sauvin, který chutí připomíná víno Sauvignon Blanc. Je to láhev, která by mohla zaujmout, třeba jako dárek, i nejednoho vinaře.

mazak-vanoce.jpg

Chystáte i speciální vánoční piva?

Máme připravená 4 vánoční piva, nabízíme je i s dárkovou přenoskou, což umožňuje zákazníkům namíchat si piva z naší nabídky dle svých chuťových preferencí. Vánoční speciál 13° polotmavý ležák, Vánoční IPA 15°,  13° Dáreček. To vaříme každoročně, letos bude ve stylu Modern pale ale. A úplná novinka bude 18 ° vánoční stout, ve kterém bude přidána skořice. To už je vyloženě vánoční příchuť.

Kde můžeme koupit vaše pivo?

Nejjednodušší možností je samozřejmě navštíviti náš e-shop nebo pivovarskou prodejnu v Dolních Bojanovicích. Nabízíme i dárkové vouchery pro milovníky piva, kteří si pak mohou vybrat nápoj přesně podle svých chuťových buněk. Naše piva jsou ale často v nabídce i na různých festivalech a piva ze stálé nabídky najdete i v některých řetězcích supermarketů.

mazak-voucher.jpg

Kontakt 
Pivovar Mazák
Hodonínská 1110, Dolní Bojanovice 
telefon: +420 775 000 697
e-mai: eshop@pivovarmazak.cz
web: www.pivovarmazak-eshop.cz

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

NoDilemma: kvalita před kvantitou

Móda každou ženu provází od malička. Iva Archmanová ji miluje od malička a proto oboru oděvnictví věnovala i svá pubertální léta a vystudovala ji. Nyní je hrdou majitelkou lokální autorské značky Nodilemma by Iva Archmanová ze Středních Čech a též člověkem, který za celou tou dřinou stojí.

Slippsy: klasika s designovou příchutí

Kdo říká, že pantofle, ponožky a trenýrky musí být nudné? Hravost, barevnost a pocit pohodlí, to jsou pojmy, které nejlépe vystihují značku Slippsy. Vyzpovídali jsme spoluzakladatele značky Slippsy Tomáše Kaliarika, aby nám celý projekt trochu blíže představil.
Reklama
reklama

Weisskopf Vína: Luxusní vína ze slunečné Izraele i Moravy

Malá rodinná firma Weisskopf Vína se obchodováním s vínem již dlouhých 18 let. Je stabilním dodavatelem moravského vinařství Balážovi, které získalo již řadu ocenění na prestižních soutěžích, a také izraelského národního pokladu z vinařství Binyamina. Weisskopf Vína kromě dodávek lahodného nápoje nabízí i řízené degustace na místě, které si sami vyberete. Kromě toho v jeho nabídce najdete třeba i kvalitní portské víno.

Sweet Flow: Darujte zážitek v kuchyni

Taky rádi pořizujete nebo dostáváte dárky z lásky, které prochází žaludkem? Nebo hledáte inspiraci na dárek pro někoho, kdo v kuchyni rád kraluje? Velmi oblíbenou volbou jsou zážitkové poukazy, ale zážitek nemusí být jen adrenalinový seskok s padákem, relaxační hodina masáže nebo únikovka pro ty, kdo mají dobrodružného ducha. Všechny tyto pocity můžete zažít na jednom místě. V kuchyni. Překvapení? Rozhodně ne! Najít ten správný recept je někdy velké dobrodružství, zvlášť když chcete, aby vážně fungoval. Pustit se do pečení chce pak kapku odvahy. Proces pečení rozhodně zvedá hladinu adrenalinu v krvi, zejména pokud jsou v dosahu děti, hladový partner nebo návštěva za dveřmi. A přesto výsledek takového domácího tvoření může být skvělý pocit rovnající se pokoření nejvyšší hory nebo získání zlaté medaile. Proto není náhodou, že v posledních letech se staly hitem online kurzy pečení a vaření. 

Sládkova akademie: Naučte se rozumět pivu

Sommelierství se obvykle spojuje s vínem. Petr Hána se však sommelierství a související znalosti a dovednosti snaží prosadit i v pivní kultuře. Jak se k tomu dostal a jak se mu to daří v zemi, kde pivu všichni „rozumí“?