Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
PROSTĚOŘECHY Z PROSTĚJOVA. REBELOVÉ VŮČI STATUSU QUO!

PROSTĚOŘECHY Z PROSTĚJOVA. REBELOVÉ VŮČI STATUSU QUO!

První čistě rostlinná zakázková dílna oříškových produktů na míru, a je jim to ctí! Nespočet společností má z jejich pohledu tendenci komplikovat prosté věci. Přislíbili si držet každé máslo BARENUTS z jejich výroby co nejčistší, válcující díky prémiovému, plně odhalenému složení z ořechů, které chutná báječně a přináší nadpozemské zážitky. Navíc vše v lahodných kombinacích, nebo na Vaše přání... A co nám k jejich máslům řekli?

Jak vznikl tento produkt? Co Vás k tomu vedlo?

Touhu podnikat jsem pociťoval již od útlého věku díky vzoru tatínka, ale až po absolvování vysoké školy jsem našel k tomuto kroku odvahu. Tou jiskrou, která ve mně zažehla oříškový sen o vlastním podniku, byli mí přátelé a rodina.

Dnes moje profese přesahuje slovo úžasná. Užívám si tu poctivou tvrdou práci každý moment. Pokud se objeví horší den, pořád je to skvělý den. Nepříjemnosti proto ani nevnímám a slovo výzva je vítáno, protože jen tak je možný růst. Mám také dojem, že jsem po narození propadl přímo do kotlíku s Arašídovým máslem, jinak si svůj příběh neumím ani vysvětlit.

Pomalu a pokorně nám roste odvaha i hodnota. Z malých prostor a měst bylo až nesplnitelným snem dostat americký symbol v podání zlatých českých ručiček za velkou louži. A nyní i tam uvádíme produkty a příchutě, jaké svět nikdy neviděl. Naší misí je postupně představit naše díla v každé české rodině, kdy benefity z čistě vyrobených produktů mohou pomoci tam, kde má náš tradiční jídelníček nedostatky, a tím dopomoci ke zdravějšímu životu v naší krásné zemičce. Přitom vyrábíme z celých ořechů a dalších ingrediencí pocházejících z nejrůznějších koutů planety, ke kterým se chováme s úctou, přesto odvážně. Tak je to podle nás správné.

Jaká kombinace surovin vzbudila u zákazníků velký zájem?

Těší nás, že vysokou kvalitu lidé nepoznávají pouze ve výhradně čistých variantách, jako jsou Mandlové či Kešu, které se těší opravdu velké popularitě, ale nachází i v kombinacích jako je Lískový oříšek s bílou čokoládou a javorovým sirupem nebo moji oblíbenou čokoládou od Ajaly, kdy do másla přidáváme i kakaové nibsy a celý krém tak doprovází úžasné křupání! Mohu prozradit, že právě s touto čokoládovnou budeme brzy uvádět i další produkty a produktové řady. Pokud jste čokoholik, je se opravdu na co těšit…

Děláte produkty ušité na míru. Jakou nejzajímavější kombinaci jste vytvořili?

Každý člověk je originál a jeho chutě jedinečné, a právě na to jsme při založení podnikání mysleli. To právě proto spatřujeme jedinečnost ve výrobě másel na míru! Milujete mandle? Jste blázen do pekanů? Nebo oboje? Každý klient se tak stává umělcem a chefem, my si poté vyhrneme rukávy a pouštíme se do toho, co nám jde nejlépe – plnit tajná přání. Moc nás baví balíčky i podepisovat a vkládat nejrůznější přání. Nejzajímavější pro nás byla práce s kávou či kampotským pepřem, dračí ovoce nás moc bavilo svou barvou a vůní.

Másla jsou hojně využívaná v gastronomii. Ke kterým pokrmům je doporučujete?

To je velmi správně! Hned několik variant nám pomáhali vyladit opravdový mistři řemesla, mezi které se řadí plejáda Michelinských šéfkuchařů nebo populárních osobností české kulinářské scény. S másly můžete experimentovat opravdu jakkoliv, od pečení dortů až po exotickou kuchyni. Sám je miluji víc nasladko, opravdu se nebojte popustit uzdu odvaze.

Jaká je Vaše oblíbená kombinace másla v gastronomii?

Já si neumím představit ráno bez oříškového másla, v tomto mám jasno! Ať už mířím do přírody, věnuji se výrobě nebo jsem s rodinou, tohle je můj milovaný rituál. Nebo taková Asie či Indie od mé přítelkyně s Arašídovým či Mandlovým, to je snové.

Vnímáte aktuálně trh tak, že je větší poptávka po čistě přírodních surovinách?

Našim principem byla vždy zdárná jednoduchost, prosté a čisté složení. To poté odhalit světu. Nic nekomplikovat. Pouze prožívat – a to nám jde! Každému bych přál doručit alespoň jednou naše čisté Mandlové, opravdu poznáte rozdíl.

Kdo jsou vaši zákazníci, jakým způsobem je získáváte a co v péči o ně považujete za nejdůležitější?

Našimi zákazníky jsou lidé oceňující kvalitu našich ořechů, originální nápady a poctivou práci českých šikulů. Současně také dbáme na trvalou udržitelnost přístupu k podnikání díky vratným sklenicím a recyklovaným etiketám. Věřím, že zákazníci nás vyhledávají díky jedinečné atmosféře našeho brandu, se kterou souzní. Dle mého názoru je důležité, aby lidé věděli, že na jejich přání opravdu záleží a proto jim věnujeme náležitou pozornost.

Co považujete za dobu svého podnikání za největší úspěch?

Nejvíce mě fascinuje, za jak krátkou dobu se nám podařilo vykonat tolik dobrého, což nás vede k cílům, které jsme si ještě před rokem neuměli ani představit. Jedním z nich je rozšíření naší činnosti po Evropě a za oceán oběma směry J  Koncem roku se nám dostalo také uznání v podobě druhého místa v soutěži Živnostník roku Olomouckého kraje či velký článek v Hospodářských novinách. Pokud ale přemýšlím o největším úspěchu, je to samotné vytvoření podniku, kam se lidé těší do práce. Kde ví, že jsou jejich úsilí a jedinečnost vnímány. Když pak vejdu do výrobních prostor, a tam vás lidé obejmou… To je největší požehnání.

Plánujete nějaké novinky ve Vašem sortimentu?

Moc nás jako rodinnou firmu těší, že zájem ze strany klientů roste stejným kvapíkem, jako povšimnutí partnerských firem. Promiňte, že nemohu ještě dnes vše prozradit, ale rok 21 pro nás a naše snažení bude opravdu průlomovým. Čekejte od nás jednu celou novou produktovou řadu. Také másla, o kterých jsme povídali již před delší dobou, a konečně je budete moci ochutnat. A to vše tak, jak tomu věříme – s odvahou, láskou, a s úctou vůči surovinám a planetě. Chceme se soustředit na to, v čem cítíme, že máme své místo pro každého, kdo se o nás dozví.

 

www.barenuts.cz, Facebook, Instagram

 

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

VYBRANÉ AKCE

ČTĚTE DÁLE

Zvyšte produktivitu a snižte stres: 7 praktických tipů pro lepší časový management.

Dobrá organizace času jde ruku v ruce s kvalitně odvedenou prací. Pokud si dobře nastavíte tzv. time management, nemusíte se pak stresovat maličkostmi a budete tak podávat lepší výkony. Někdy ale můžete mít pocit, že vám povinnosti přerůstají přes hlavu. Jak co nejlépe skloubit práci, volný čas, spánek a ostatní aktivity? Zkuste se řídit sedmi radami, jak efektivně spravovat čas a zlepšit svou produktivitu.

Palíto je vostrý vánoční dárek

Pekelná rodinná firma poskytující vostré zážitky. Vyberte si balíček Palíto. Zde si vybere jak začátečník, tak milovník extrémně pálivého. Dárkové balíčky omáček, sušených chilli papriček i semínek. Každý si najde to své.

Jan Kohout: Na důchod si spořím v bitcoinu

S více než šesti lety zkušeností v oblasti fyzioterapie se rozhodl ponořit do světa bitcoinu. Co začalo jako snaha vydělat si něco navíc, se postupně proměnilo v hlubokou vášeň. Honza, známý také jako Johnnythebitcoiner, nyní spojil své znalosti a nadšení v projektu nazvaném Kryptoplebs. Tento YouTube kanál není jen o bitcoinu, ale nabízí pohled na téma svobody, peněz a ekonomie z různých perspektiv – a to jak filosofických, tak historických. Jan Kohout přináší do světa kryptoměn nejen odbornost, ale i zápal pro edukaci bitcoinu a sdílí informace prostřednictvím svých projektů, jako je YouTube kanál Kryptoplebs a dokumentární minisérie Digitální ®evoluce.

Hotel Honour and Grace: klenot v Karlovarském kraji

Hotel těží ze svého jedinečného umístění v samém srdci krušnohorských lesů, mezi oblíbenými turistickými destinacemi jako jsou Karlovy Vary, Jáchymov, Boží Dar a lyžařský areál Klínovec.

Ochutnejte jižní Moravu s průvodcem Gourmet!

Jižní Morava oplývá nádhernou přírodou i památkami zvučných jmen. Výlety se plánují snadno, ale kam se zastavit na oběd, na svačinu nebo na jedno dobře čepované? Místní gastro scéna je plná svěžích nápadů a servíruje rozmanité koncepty. Aby Vám nic neuniklo, je tu pro vás průvodce Gourmet Jižní Morava. Představuje to nejzajímavější z kaváren, bister, restaurací, vinařství a pivnic v kraji.

Chytrý dárek na tělo od Cityzen

CityZen je český výrobce chytrého oblečení, který působí na trhu již pět let. Za vznikem firmy stojí tři kamarádi – Pavel, René a Martin, kteří dali společně dohromady myšlenku trička, na kterém není vidět pot a odolá špíně.