Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
27. ledna 2022, svátek má Ingrid
Sweet Flow: Darujte zážitek v kuchyni

Sweet Flow: Darujte zážitek v kuchyni

Taky rádi pořizujete nebo dostáváte dárky z lásky, které prochází žaludkem? Nebo hledáte inspiraci na dárek pro někoho, kdo v kuchyni rád kraluje? Velmi oblíbenou volbou jsou zážitkové poukazy, ale zážitek nemusí být jen adrenalinový seskok s padákem, relaxační hodina masáže nebo únikovka pro ty, kdo mají dobrodružného ducha. Všechny tyto pocity můžete zažít na jednom místě. V kuchyni. Překvapení? Rozhodně ne! Najít ten správný recept je někdy velké dobrodružství, zvlášť když chcete, aby vážně fungoval. Pustit se do pečení chce pak kapku odvahy. Proces pečení rozhodně zvedá hladinu adrenalinu v krvi, zejména pokud jsou v dosahu děti, hladový partner nebo návštěva za dveřmi. A přesto výsledek takového domácího tvoření může být skvělý pocit rovnající se pokoření nejvyšší hory nebo získání zlaté medaile. Proto není náhodou, že v posledních letech se staly hitem online kurzy pečení a vaření. 

Stále více a více lidí tráví v kuchyni více času a chtějí posouvat svou tvorbu na vyšší úroveň. V online prostředí kurzů pečení a cukrařiny pak tito milovníci dobrého jídla a poctivého pečení mají po ruce cukráře, od kterého se učí techniky a základy cukrářského řemesla. U pečení řádí jak mladá krev, tak zkušení matadoři. U sladkého tvoření na sítích se tak scházejí jak mladí, tak i zkušené babičky. A pozor, muži, tady je třeba zbystřit! Online kurzy pečení jsou skvělý tip na dárek pro manželky, sestry, maminky, tchýně, švagrové, snachy, dcery nebo kolegyně.  

swetflowchleba.jpg

Trendem minulých let se stalo kváskování a pečení domácího pečiva, které oslovilo nejen ženy, ale také muže. Loňská krize s droždím definitivně posunula myšlení lidí blíže k přírodní fermentaci, pečení z kvásku. O kvásek se tak stará tisíce nadšenců jako o nového domácího mazlíčka. Ten jim pak péči oplácí benefity pro zdraví.

Zajímavé je, že kvásek je symbiotická kolonie mikroorganismů, která se živí základními složkami mouky. Kvasinky tvoří oxid uhličitý, který těsto kypří, a laktobacily produkující kyselinu mléčnou, která snižuje v hmotě pH, a tím vše konzervuje a dodává chlebu chuť.

sweetfmakronky.jpg

Mezi nejoblíbenějšími kurzy pečení na světě stále patří tvorba Makronek. Pokořit Makronky je totiž mnohdy velká výzva i pro profíky. Už jenom pokusit se Makronky upéct je obdivuhodné. S podporou francouzského cukráře Xaviera to v Čechách a na Slovensku zvládlo již tisíce nadšenců. Mnozí pak své Makronky předávají v krásných krabičkách jako Vánoční cukroví nebo jako luxusní dárek.

Něco na tom luxusu bude. Vždyť Makronky vlastně pochází z královského prostředí. Tvrdí se, že Makronka byla představena ve Francii italským cukrářem královny Kateřiny Medicejské, tedy v renesančním období. Tehdy Makronky neměli ještě náplň. Od 19. století už jsou tyto skvosty spojovány s Paříží. Jsou již naplněné a ve tvaru sendviče.

Dárkové poukazy na online kurzy pečení mají jednu velkou výhodu - jsou rychlejší než poštovní holub. Takové online kurzy můžou sice přijít i poštou v dárkových balíčcích, ale zároveň se proletět éterem, rychle, jako příloha e-mailu. Nejtěžší je si vybrat. Chuťové buňky se sbíhají a jak je velký výběr, skáčou z Tartaletky na Makronky, pak na kváskový chleba a zase zpět. Proto jsou tu dárkové poukazy na hodnotu. Obdarovaný se pak rozhodne sám jaké výzvě dá přednost.

sweetfzastera.jpg

Když v kuchyni trávíme více času,  chceme se tam cítit dobře. Móda do kuchyně se posunula. Stylové kuchyňské zástěry se na nečekaně delší čas staly "malou večerní". Výběr zástěr je široký. Nejoblíbenější jsou zástěrky z přírodních materiálů jako je len. A když mají vtip, tím lépe. Nákupem zástěry můžete také dál pomáhat a podpořit českou výrobu v chráněné dílně.

To jste slyšeli, že tradice zpracování lnu pro textilní výrobu v Česku spadá opravdu do hluboké minulosti, až do středověku. Po staletí byl u nás zpracováván od semínka po konečný produkt. Aby ne. Má výborné vlastnosti. V létě chladí, v zimě zahřeje.

Kontakt

Sweet Flow

web: www.sweetflow.cz

e-mail: my@sweetflow.cz

telefon.: +420 774 828 128

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

VYBRANÉ AKCE

ČTĚTE DÁLE

Tvůrkyně parfémů Ing. Kira Pangéro: Moje práce je jako malování obrazů

Poznejte svět plný neobjevených vůní! Kira Pangéro z Alhambra Bioesence je tvůrkyní netradičních parfémů a její práce není jen povoláním, ale i posláním, které dělá radost lidem nejen v Česku, ale i v zahraničí. O tom, čím si jí tato práce získala, proč pravidelně vyráží do zahraničí sbírat inspiraci nebo jak parfémy vybírat, se rozpovídala v našem rozhovoru.

Režisérka Věra Herajtová: o připravované inscenaci Smrt v růžovém v Městském Divadlu Kladno

První premiérou Městského divadla Kladno v roce 2022 bude komorní hra Ľubomíra Feldeka Smrt v růžovém. V hlavní roli nejslavnější francouzské šansoniérky Édith Piaf se představí členka souboru Jana Zenáhlíková. Obsazení doplňují hostující Veronika Svojtková a Tomáš Alferi, ten zároveň vytvořil k inscenaci hudební nastudování. Autorem scény a kostýmů je výtvarník Jozef Hugo Čačko. Na připravovanou novinku jsme se zeptali režisérky Věry Herajtové.
Reklama
reklama

NoDilemma: kvalita před kvantitou

Móda každou ženu provází od malička. Iva Archmanová ji miluje od malička a proto oboru oděvnictví věnovala i svá pubertální léta a vystudovala ji. Nyní je hrdou majitelkou lokální autorské značky Nodilemma by Iva Archmanová ze Středních Čech a též člověkem, který za celou tou dřinou stojí.

Slippsy: klasika s designovou příchutí

Kdo říká, že pantofle, ponožky a trenýrky musí být nudné? Hravost, barevnost a pocit pohodlí, to jsou pojmy, které nejlépe vystihují značku Slippsy. Vyzpovídali jsme spoluzakladatele značky Slippsy Tomáše Kaliarika, aby nám celý projekt trochu blíže představil.

S láskou ke dřevu: seznamte se s dřevěnými produkty značky mywoodstyle

Dřevo nás vždy velmi inspirovalo. Jelikož je to přírodní materiál, jeho využití a nápadů, co z něj vytvořit, je neomezené množství. Na této práci nás nejvíce baví vymýšlení a hlavně vytváření nových produktů, které se snažíme vyrábět přesně tak, aby měly své využití a smysl.