Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
10. srpna 2022, svátek má Vavřinec
Sweet Flow: Darujte zážitek v kuchyni

Sweet Flow: Darujte zážitek v kuchyni

Taky rádi pořizujete nebo dostáváte dárky z lásky, které prochází žaludkem? Nebo hledáte inspiraci na dárek pro někoho, kdo v kuchyni rád kraluje? Velmi oblíbenou volbou jsou zážitkové poukazy, ale zážitek nemusí být jen adrenalinový seskok s padákem, relaxační hodina masáže nebo únikovka pro ty, kdo mají dobrodružného ducha. Všechny tyto pocity můžete zažít na jednom místě. V kuchyni. Překvapení? Rozhodně ne! Najít ten správný recept je někdy velké dobrodružství, zvlášť když chcete, aby vážně fungoval. Pustit se do pečení chce pak kapku odvahy. Proces pečení rozhodně zvedá hladinu adrenalinu v krvi, zejména pokud jsou v dosahu děti, hladový partner nebo návštěva za dveřmi. A přesto výsledek takového domácího tvoření může být skvělý pocit rovnající se pokoření nejvyšší hory nebo získání zlaté medaile. Proto není náhodou, že v posledních letech se staly hitem online kurzy pečení a vaření. 

Stále více a více lidí tráví v kuchyni více času a chtějí posouvat svou tvorbu na vyšší úroveň. V online prostředí kurzů pečení a cukrařiny pak tito milovníci dobrého jídla a poctivého pečení mají po ruce cukráře, od kterého se učí techniky a základy cukrářského řemesla. U pečení řádí jak mladá krev, tak zkušení matadoři. U sladkého tvoření na sítích se tak scházejí jak mladí, tak i zkušené babičky. A pozor, muži, tady je třeba zbystřit! Online kurzy pečení jsou skvělý tip na dárek pro manželky, sestry, maminky, tchýně, švagrové, snachy, dcery nebo kolegyně.  

swetflowchleba.jpg

Trendem minulých let se stalo kváskování a pečení domácího pečiva, které oslovilo nejen ženy, ale také muže. Loňská krize s droždím definitivně posunula myšlení lidí blíže k přírodní fermentaci, pečení z kvásku. O kvásek se tak stará tisíce nadšenců jako o nového domácího mazlíčka. Ten jim pak péči oplácí benefity pro zdraví.

Zajímavé je, že kvásek je symbiotická kolonie mikroorganismů, která se živí základními složkami mouky. Kvasinky tvoří oxid uhličitý, který těsto kypří, a laktobacily produkující kyselinu mléčnou, která snižuje v hmotě pH, a tím vše konzervuje a dodává chlebu chuť.

sweetfmakronky.jpg

Mezi nejoblíbenějšími kurzy pečení na světě stále patří tvorba Makronek. Pokořit Makronky je totiž mnohdy velká výzva i pro profíky. Už jenom pokusit se Makronky upéct je obdivuhodné. S podporou francouzského cukráře Xaviera to v Čechách a na Slovensku zvládlo již tisíce nadšenců. Mnozí pak své Makronky předávají v krásných krabičkách jako Vánoční cukroví nebo jako luxusní dárek.

Něco na tom luxusu bude. Vždyť Makronky vlastně pochází z královského prostředí. Tvrdí se, že Makronka byla představena ve Francii italským cukrářem královny Kateřiny Medicejské, tedy v renesančním období. Tehdy Makronky neměli ještě náplň. Od 19. století už jsou tyto skvosty spojovány s Paříží. Jsou již naplněné a ve tvaru sendviče.

Dárkové poukazy na online kurzy pečení mají jednu velkou výhodu - jsou rychlejší než poštovní holub. Takové online kurzy můžou sice přijít i poštou v dárkových balíčcích, ale zároveň se proletět éterem, rychle, jako příloha e-mailu. Nejtěžší je si vybrat. Chuťové buňky se sbíhají a jak je velký výběr, skáčou z Tartaletky na Makronky, pak na kváskový chleba a zase zpět. Proto jsou tu dárkové poukazy na hodnotu. Obdarovaný se pak rozhodne sám jaké výzvě dá přednost.

sweetfzastera.jpg

Když v kuchyni trávíme více času,  chceme se tam cítit dobře. Móda do kuchyně se posunula. Stylové kuchyňské zástěry se na nečekaně delší čas staly "malou večerní". Výběr zástěr je široký. Nejoblíbenější jsou zástěrky z přírodních materiálů jako je len. A když mají vtip, tím lépe. Nákupem zástěry můžete také dál pomáhat a podpořit českou výrobu v chráněné dílně.

To jste slyšeli, že tradice zpracování lnu pro textilní výrobu v Česku spadá opravdu do hluboké minulosti, až do středověku. Po staletí byl u nás zpracováván od semínka po konečný produkt. Aby ne. Má výborné vlastnosti. V létě chladí, v zimě zahřeje.

Kontakt

Sweet Flow

web: www.sweetflow.cz

e-mail: my@sweetflow.cz

telefon.: +420 774 828 128

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Milan Wimmer: Hostivar je součástí místní komunity

Milan Wimmer je už pět let ředitelem vyhlášeného pivovaru a restaurace Hostivar. Co všechno jeho práce obnáší, jak se popral s covidovým lockdownem nebo na jaké novinky se můžeme těšit, poodhalil v našem rozhovoru.

Jiří Káfuněk: Jsme tradičně netradiční vinařství

Vinařství je jeho splněným snem! Jiří Káfuněk se jako mladý chlapec rozhodl, že se stane vinařem a za svým životním cílem si tvrdě šel. Svůj podnik založil v malebných Velkých Bílovicích v roce 2008 a od té doby ušel pořádný kus cesty. V rozhovoru pro Pragmoon.cz se rozpovídal o tom, proč své vinařství označuje jako tradičně netradiční, co ho vedlo k vytvoření veganského vína nebo po jaké láhvi z vlastní nabídky nejčastěji sám sáhne a také představí unikátní systém rozvozu lahví po celém Česku.
Reklama
reklama

Tipy na výlety s Pragmoonem, aneb léto v plném proudu

Léto je jednoznačně nejpříjemnější čas na výletování. Přeci jen si člověk krásy naší matičky země více vychutná, když je celá pěkně zalitá sluncem a plná přírodních barev. A když náhodou udeří horší počasí, vždycky se můžeme schovat v nějaké krásné české hospůdce. A to se taky počítá. Představujeme tipy na výlety a kam na dovolenou pro celou rodinu.

Družice Planetum-1: jedenáctá česká družice na české dráze

Na palubě cestuje první český loutkonaut. Hurvínek bude s dětmi sdílet zkušenosti z kosmického letu. Z floridského mysu Canaveral na Floridě odstarto-vala 25. května ve 20:35 našeho času raketa Falcon 9 společnosti SpaceX s 59 družicemi na palubě. Jed-nou z nich byla historicky jedenáctá česká/československá družice s názvem Planetum-1, kterou vyslalo Planetum (Hvězdárna a planetárium hl. m. Prahy). Planetum se tak stalo první institucí svého druhu na světě, která operuje vlastní družicí na oběžné dráze.

Monika a Lucie Wolfovi: Vyrábíme originální hypoalergenní šperky s broušenými kamínky

Za značkou MW Bižuterie se skrývá maminka s dcerou, které pro vás již od roku 2011 ručně vyrábí originální hypoalergenní šperky s broušenými kamínky. „Věříme, že si u nás vybere opravdu každá žena, protože mezi našimi šperky naleznete, jak decentní jednobarevné kousky, tak divoké barevné kombinace. Mezi naše oblíbené motivy patří různobarevné mandaly, díky kterým si naši tvorbu opravdu s nikým jiným nespletete,“ říká Lucie Wolfová (28).