Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
3. října 2023, svátek má Bohumil
Sweet Flow: Darujte zážitek v kuchyni

Sweet Flow: Darujte zážitek v kuchyni

Taky rádi pořizujete nebo dostáváte dárky z lásky, které prochází žaludkem? Nebo hledáte inspiraci na dárek pro někoho, kdo v kuchyni rád kraluje? Velmi oblíbenou volbou jsou zážitkové poukazy, ale zážitek nemusí být jen adrenalinový seskok s padákem, relaxační hodina masáže nebo únikovka pro ty, kdo mají dobrodružného ducha. Všechny tyto pocity můžete zažít na jednom místě. V kuchyni. Překvapení? Rozhodně ne! Najít ten správný recept je někdy velké dobrodružství, zvlášť když chcete, aby vážně fungoval. Pustit se do pečení chce pak kapku odvahy. Proces pečení rozhodně zvedá hladinu adrenalinu v krvi, zejména pokud jsou v dosahu děti, hladový partner nebo návštěva za dveřmi. A přesto výsledek takového domácího tvoření může být skvělý pocit rovnající se pokoření nejvyšší hory nebo získání zlaté medaile. Proto není náhodou, že v posledních letech se staly hitem online kurzy pečení a vaření. 

Stále více a více lidí tráví v kuchyni více času a chtějí posouvat svou tvorbu na vyšší úroveň. V online prostředí kurzů pečení a cukrařiny pak tito milovníci dobrého jídla a poctivého pečení mají po ruce cukráře, od kterého se učí techniky a základy cukrářského řemesla. U pečení řádí jak mladá krev, tak zkušení matadoři. U sladkého tvoření na sítích se tak scházejí jak mladí, tak i zkušené babičky. A pozor, muži, tady je třeba zbystřit! Online kurzy pečení jsou skvělý tip na dárek pro manželky, sestry, maminky, tchýně, švagrové, snachy, dcery nebo kolegyně.  

swetflowchleba.jpg

Trendem minulých let se stalo kváskování a pečení domácího pečiva, které oslovilo nejen ženy, ale také muže. Loňská krize s droždím definitivně posunula myšlení lidí blíže k přírodní fermentaci, pečení z kvásku. O kvásek se tak stará tisíce nadšenců jako o nového domácího mazlíčka. Ten jim pak péči oplácí benefity pro zdraví.

Zajímavé je, že kvásek je symbiotická kolonie mikroorganismů, která se živí základními složkami mouky. Kvasinky tvoří oxid uhličitý, který těsto kypří, a laktobacily produkující kyselinu mléčnou, která snižuje v hmotě pH, a tím vše konzervuje a dodává chlebu chuť.

sweetfmakronky.jpg

Mezi nejoblíbenějšími kurzy pečení na světě stále patří tvorba Makronek. Pokořit Makronky je totiž mnohdy velká výzva i pro profíky. Už jenom pokusit se Makronky upéct je obdivuhodné. S podporou francouzského cukráře Xaviera to v Čechách a na Slovensku zvládlo již tisíce nadšenců. Mnozí pak své Makronky předávají v krásných krabičkách jako Vánoční cukroví nebo jako luxusní dárek.

Něco na tom luxusu bude. Vždyť Makronky vlastně pochází z královského prostředí. Tvrdí se, že Makronka byla představena ve Francii italským cukrářem královny Kateřiny Medicejské, tedy v renesančním období. Tehdy Makronky neměli ještě náplň. Od 19. století už jsou tyto skvosty spojovány s Paříží. Jsou již naplněné a ve tvaru sendviče.

Dárkové poukazy na online kurzy pečení mají jednu velkou výhodu - jsou rychlejší než poštovní holub. Takové online kurzy můžou sice přijít i poštou v dárkových balíčcích, ale zároveň se proletět éterem, rychle, jako příloha e-mailu. Nejtěžší je si vybrat. Chuťové buňky se sbíhají a jak je velký výběr, skáčou z Tartaletky na Makronky, pak na kváskový chleba a zase zpět. Proto jsou tu dárkové poukazy na hodnotu. Obdarovaný se pak rozhodne sám jaké výzvě dá přednost.

sweetfzastera.jpg

Když v kuchyni trávíme více času,  chceme se tam cítit dobře. Móda do kuchyně se posunula. Stylové kuchyňské zástěry se na nečekaně delší čas staly "malou večerní". Výběr zástěr je široký. Nejoblíbenější jsou zástěrky z přírodních materiálů jako je len. A když mají vtip, tím lépe. Nákupem zástěry můžete také dál pomáhat a podpořit českou výrobu v chráněné dílně.

To jste slyšeli, že tradice zpracování lnu pro textilní výrobu v Česku spadá opravdu do hluboké minulosti, až do středověku. Po staletí byl u nás zpracováván od semínka po konečný produkt. Aby ne. Má výborné vlastnosti. V létě chladí, v zimě zahřeje.

Kontakt

Sweet Flow

web: www.sweetflow.cz

e-mail: my@sweetflow.cz

telefon.: +420 774 828 128

ČTĚTE DÁLE

Trojnásobná mistryně České a Slovenské republiky v surfingu Jana Kašová

„Mnohokrát jsem řekla, že do nějaké vlny nejdu, protože jsem měla strach. Voda je živel, jsou tam kameny, nebezpeční živočichové… Je důležité vědět, na co člověk má a na co ne,“ říká nejlepší česká surfařka Jana Kašová, která tráví téměř každý den několik hodin v oceánu, kde na prkně sjíždí jednu vlnu za druhou…

Na pražském Výstavišti proběhne CHILLI FEST a ASIA FOOD festival

Sobota 7. října bude na pražském Výstavišti ve znamení CHILLI FESTu. Akce s celodenním doprovodným programem bude mít významný vrchol: duel, v rámci nějž se budou pojídat nejpálivější chilli papričky světa. Zúčastní se ho mistr světa a držitel několika rekordů zapsaných v Guinnessově knize Mike Jack (Mike Jack Eats Heat) nebo aktuální evropský šampión z Itálie Giancarlo Gasparotto, který je známý jako Jack Pepper.

SUKHISHVILI - Gruzínský národní balet v ČESKÉ REPUBLICE!

Nový celovečerní program a jedinečná atmosféra zanechají nezapomenutelné dojmy!

Lucie Bílá představuje svou Srdeční záležitost

Přípravy uvedení nového muzikálu Srdeční záležitost v Divadle Lucie Bílé pomalu směřují ke svému konci. Na jevišti scény v pražské Karlově ulici v těchto dnech pod vedením režiséra Antonína Procházky a choreografky Ivany Hannichové probíhají poslední zkoušky a ladí se finální detaily před slavnostní premiérou. Ta se uskuteční již ve čtvrtek 28. září v Den české státnosti.

Městské divadlo Kladno: říjen plný hlouposti a setkání s ďáblem

Pro milovníky divadelních představení tu máme velkou pozvánku do Městského divadla Kladno. Začátkem října si nenechte Jak jsem potkal ďábla, nebo Eva tropí hlouposti.

Snímky o blízké budoucnosti, osobnostech architektury a designu i masterclass. Začíná mezinárodní festival Film a architektura.

Dvanáctý ročník festivalu Film a architektura s hlavním tématem Konstrukce bude ve dnech 29. 9. – 4. 10. 2023 k vidění jak v zavedených kinech, tak na netradičních lokacích v celkem 29 městech po celé České republice a na Slovensku. V rámci více než 80 promítání nabídne téměř 40 krátkých a celovečerních snímků z celého světa. Doprovodný program bude obohacen o přednášky, hudební performance a především debaty se zahraničními tvůrci i architekty.