Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
27. ledna 2022, svátek má Ingrid
Zubatý česnek: Co kus, to ORIGINÁL

Zubatý česnek: Co kus, to ORIGINÁL

Určitě znáte ten pocit, kdy vyrazíte na nákupy a připadá Vám, že všechno oblečení je stejné a bez nápadu. Vše jak přes kopírák. V nabídce Zubatého česneku se s něčím podobným rozhodně nesetkáte. Každý kus, který Šárka a Michal vytvoří, je jedinečný.

Kdo jsou vlastně Michal a Šárka?
Šárka: My jsme se asi pět, šest let živili v médiích. Já jsem sice vyučená dámská krejčová, ale dále pracuji jako fotografka a nehodlám tuto lásku rozhodně opustit. Měla jsem dokonce tři vernisáže, ve kterých je fotografie hodně zaměřená na ženy. Michal je kameraman.
Michal: Nepracovali jsme pro televizi, ale točili jsme například firemní videa, svatby a tak.
Šárka: Tím jsme se dlouho úspěšně živili, pak přišel Covid a najednou všechno skončilo.
Michal: Nechtěli jsme jen tak sedět a čekat. A protože jsme velcí kamarádi, a dobře se nám spolupracuje, rozhodli jsme se společně rozjet nějaký další byznys. A já jsem navrhl, že budeme šít.

Vy jste to navrhl?
Šárka: Navrhl a zaskočil mě tím (smích). Ušil si mikinu a ukázalo se, že má talent. No a když už jsem to vystudovala, proč toho nevyužít. Já jsem pořád ostatně něco šila, ale nechtěla jsem sedět u stroje. Spíš mě lákala ta tvorba, vytvářet návrhy, střihy, vše tvořit ručně po svém a dělat poctivý designový výrobek. Oblečení tvořím tak, abych se v něm cítila dobře. Když se v něm budu cítit dobře, vím, že ho budeme umět prodat.

Co tedy může nakupující očekávat?
Šárka: Tvoříme volnočasovou dámskou módu, momentálně máme v nabídce bundy, kabáty, šaty a trika. Máme i nějaké oblečení pro pány, mikiny a trika, převážně se ale orientujeme na dámy.
Michal: Fungujeme teprve dva roky a zpočátku jsme si ani nebyli jistí, že něco prodáme. Byla to pro nás úplně nová zkušenost a nikdo nás neznal.
Šárka: Když jsme vyrazili na první trh, to byl hodně velkej punk. Museli jsme si půjčit červený stan od hasičů, protože ten náš nedorazil (smích). A vlastně jsme se chtěli hlavně ukázat, nemysleli jsme, že něco prodáme. A zmizelo všechno. Dost nám pomohli i někteří výrobci, kteří nám ze začátku radili, jak a co máme dělat. Asi máme štěstí na lidi.
Michal: A od té doby na každé akci, kde jsme, přijde nějaká spolupráce. A za to jsme opravdu vděční. Jen občas nestíháme, protože si jedeme vlastním tempem, máme čtyři krejčové a našim cílem toho není vyrábět co nejvíc, ale vyrábět co nejlíp. Děláme to proto, že nás to baví, ne abychom byli všude.

foto-01.jpg

Vymýšlíte střihy, designy...
Šárka: A hlavně ručně oblečení kolorujeme! To znamená, že každý kus je unikát a dva nikdy nejsou stejné. Vyrobené oblečení pak 24 hodin schne, žehlí se, došívá, je to taková mravenčí práce.
Michal: A stejně přistupujeme i k nabídce. Vytvoříme nějakou řadu a pak se přesuneme dál. Dalo by se tak říct, že vždy se jedná o určitou speciální kolekci. 
Šárka: Samozřejmě to neznamená, že se v budoucnu k něčemu nevrátíme a nezopakujeme to. Ale chceme, aby nás ta práce pořád bavila a nenudila. A když máme zpětnou vazbu od zákaznic, když je někdo zastaví, že už ani pochvaly nepočítají, a lidé se ptají, kde by to mohly koupit, tak z toho mám úplně největší radost.

Kde všude může člověk zakoupit vaše výrobky?
Šárka: Samozřejmě na e-shopu a máme již pronajatý krásný obchod na náměstí v Žamberku v Orlických horách.
Michal: Jen se nemůžeme dokopat k otevření (smích). Ale je to i proto, že jak tvoříme omezený počet kusů a obvykle se rychle vykoupí, neměli bychom ho jak naplnit. A nechceme otevírat s poloprázdným obchodem, to by nepůsobilo hezky.

A proč vlastně název Zubatý Česnek? S něčím takovým si nakupující módu automaticky nespojí.
Michal: Chtěli jsme něco, co se bude dobře vyhledávat na internetu a co nemá nikdo jiný. A to spojení slov Zubatý Česnek dokonale vystihuje.
Šárka: Přesně tak. Taky jsme zvažovali "chlupatý varle", ale to už by bylo nejspíš moc. (smích)

info@zubatycesnek.cz
Facebook
Instagram
www.zubatycesnek.cz

foto-33.jpg

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Tvůrkyně parfémů Ing. Kira Pangéro: Moje práce je jako malování obrazů

Poznejte svět plný neobjevených vůní! Kira Pangéro z Alhambra Bioesence je tvůrkyní netradičních parfémů a její práce není jen povoláním, ale i posláním, které dělá radost lidem nejen v Česku, ale i v zahraničí. O tom, čím si jí tato práce získala, proč pravidelně vyráží do zahraničí sbírat inspiraci nebo jak parfémy vybírat, se rozpovídala v našem rozhovoru.

Režisérka Věra Herajtová: o připravované inscenaci Smrt v růžovém v Městském Divadlu Kladno

První premiérou Městského divadla Kladno v roce 2022 bude komorní hra Ľubomíra Feldeka Smrt v růžovém. V hlavní roli nejslavnější francouzské šansoniérky Édith Piaf se představí členka souboru Jana Zenáhlíková. Obsazení doplňují hostující Veronika Svojtková a Tomáš Alferi, ten zároveň vytvořil k inscenaci hudební nastudování. Autorem scény a kostýmů je výtvarník Jozef Hugo Čačko. Na připravovanou novinku jsme se zeptali režisérky Věry Herajtové.
Reklama
reklama

NoDilemma: kvalita před kvantitou

Móda každou ženu provází od malička. Iva Archmanová ji miluje od malička a proto oboru oděvnictví věnovala i svá pubertální léta a vystudovala ji. Nyní je hrdou majitelkou lokální autorské značky Nodilemma by Iva Archmanová ze Středních Čech a též člověkem, který za celou tou dřinou stojí.

Slippsy: klasika s designovou příchutí

Kdo říká, že pantofle, ponožky a trenýrky musí být nudné? Hravost, barevnost a pocit pohodlí, to jsou pojmy, které nejlépe vystihují značku Slippsy. Vyzpovídali jsme spoluzakladatele značky Slippsy Tomáše Kaliarika, aby nám celý projekt trochu blíže představil.

S láskou ke dřevu: seznamte se s dřevěnými produkty značky mywoodstyle

Dřevo nás vždy velmi inspirovalo. Jelikož je to přírodní materiál, jeho využití a nápadů, co z něj vytvořit, je neomezené množství. Na této práci nás nejvíce baví vymýšlení a hlavně vytváření nových produktů, které se snažíme vyrábět přesně tak, aby měly své využití a smysl.