Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
23. května 2022, svátek má Vladimír
Coffee Technology: špičková technika především

Coffee Technology: špičková technika především

Petr Košťál je milovníkům kávy dobře známý díky svému dřívějšímu působení v pražírně Coffee Source a její kamenné kavárně na Francouzské ulici v Praze. Nyní provozuje velkoobchod se špičkovou technologií pro přípravu kávy. Nese název Coffee Technology a nabízí profesionální technologie pro přípravu espressa.

Začneme otázkou, která se přímo nabízí - jaký kávovar máte vy sám doma? :)

Kávovarů jsem měl celou řadu a s žádným jsem nebyl spokojen. Byly to i vcelku drahé stroje, nicméně vždy nastalo zklamání, čím dražší stroj tím větší. Nyní mám Linea mini a už nic hledat nebudu, není třeba.   

holiday-linea-mini-23-1800x.png

Komu je nabídka Coffe Technology určena?

Nabídka společnosti je určena převážně profesionálům. Řešení máme pro každý provoz, hotel, kavárna, pekárna či restaurace, barber shop nebo autosalon. Věnujeme se i luxusním domácím kávovarům Linea mini a GS3, které v poslední době často míří do domácností. Pokud si totiž pořídíte jeden z těchto kávovarů, už další potřebovat nebudete, znám to z vlastní zkušenosti i zkušenosti našich zákazníků.    

Komu je určena nabídka Coffee Technology? 

Nabídka společnosti je určena převážně profesionálům. Řešení máme pro každý provoz. Ať už se bavíme o hotelu, kavárně, pekárně, restauracích, či barber shopech nebo autosalonech. Věnujeme se i luxusním domácím kávovarům Linea mini a GS3, které v poslední době často míří do domácností. Pokud si totiž pořídíte jeden z těchto kávovarů, už další potřebovat nebudete, znám to z vlastní zkušenosti i zkušenosti našich zákazníků.

84904242-2670702393019154-7024062985588965376-n.jpg

Ostatně, za život vám pod rukama nepochybně prošla slušná dávka nejrůznějších kávovarů. Na- šel jste nakonec svého favorita?

Našel, ale že to trvalo! Kávovarů jsem měl během let celou řadu a zcela upřímně jsem s žádným z nich nebyl spokojen. Byly to i vcelku drahé stroje, nicméně vždy nastalo zklamání. Navíc platí, že čím dražší stroj, tím je větší a jen zabírá místo. Nyní mám právě Linea mini a už nic hledat nebudu, není třeba.

Co pro vás bylo tím nejdůležitějším, když jste hledal, co bude Coffee Technology prezentovat? 

Od začátku se zaměřujeme na špičkovou techniku, která udává směr v odvětví. Proto máme kávovary La Marzocco, které dovážíme od roku 2003. Pro nás je zásadním hlediskem při výběru kvalita stroje samotného ale i kvalita a konzistence nápoje, který má připravovat. A to je splněno naprosto špičkově.

Kávovary La Marzocco jsou ručně vyráběny ve Florencii. Firma již v roce 1939 vyvinula a patentovala první kávovar na světě s horizontál- ně uloženým bojlerem a od té doby pravidelně přichází s nejrůznějšími inovacemi. Bylo složité získat tuto značku pro Coffee Technology?

V La Marzocco jsem byl poprvé na podzim roku 2003, v době, kdy tato manufaktura vyráběla něco kolem 200 kávovarů ročně. I přes svou bohatou historii a celou řadu revolučních patentů, to byla v Evropě málo známá značka. Ve spojených státech byla situace jiná, tam byl kávovar Linea od La Marzocco používán řetězcem Starbucks. Nebylo tedy příliš těžké získat distribuci v té době. Stali jsme se tenkrát jedním z 15-ti světových distributorů. Dnes je distributorů kolem 100.

971ef9-9ed8ba1cffad4d78860036eed14697ab-mv2-d-2892-1459-s-2.jpg

Vyjma klasických kávovarů nabízíte i produkty americké firmy Modbar, která má vpravdě neotřelý design. Představte čtenářům, o co jde.

Modbar je naprostý unikát, zcela nově definuje práci baristy. Díka tomu že hlavní část kávovaru je pod barem, je na pracovním pultu více místa. Mizí tím bariéra mezi baristou a zákazníkem. Díky modulárnímu designu, lze rozvrhnout umístění jednotlivých výdejních částí kávovaru, dle potřeby pro hladkou práci. Kvalita nápojů se rovná kávovarům La Marzocco, tedy špičce v odvětví. Kdo se rozhodne pro toto netradiční řešení, je na 100% spokojen.

Jak už jsem nastínil v úvodu, jste velký kávový nadšenec. Kdy jste v sobě tuto vášeň objevil?

Bylo to za mého pobytu v Nizozemí, kde jsem se od místních Italů naučil pít pravé espresso a už mě to nikdy neopustilo. Pak už to byl vývoj od Italského espressa po výběrovou kávu, od dovážené pražené kávy po vlastní pražení. Nyní se věnuji pouze kávovým strojům a pražičkám kávy.  

clipboard02.jpg

Je nějaká výběrová káva, nedáte dopustit?

V posledních letech je u nás mnoho skvělých pražíren s výběrovou kávou, které mají úžasné kávy. Mám rád kávy zpracované naturální metodou ze zemí jako Brazilie, Ethiopie a Costa Rica.    

Naučili už se Češi pít kvalitní kávu?

Myslím, že ano, když to porovnám s našimi začátky, kdy byl horor dostat v kavárně espresso, tak jsme ušli velký kus cesty. Dnes se už nemusím dohadovat s baristou jakou kávu chci, když řeknu, že chci espresso a ve většině kaváren dostanu skvělou kávu.  

 

www.coffeetechnology.cz

original-logo.gif

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Lucie Hvězdová: materiál je pro mě alfou a omegou všeho

Kousky pod značkou COCAT vytváří oděvní návrhářka Lucie Hvězdová. Šití ji provází celý život a opravdu ho miluje. Kde bere Lucie svou inspiraci a jak se vlastně značka COCAT zrodila, nejen o tom v našem rozhovoru.

Limoška: zakládáme si na unikátních příchutích

Máte rádi sirupy? Pak by Vaší pozornosti neměla uniknout nabídka společnosti z Českého Krumlova, která se rozhodla zaměřit na výrobou přírodních sirupů z čerstvého ovoce a čerstvých bylin. Limošku založili dva krumlovští barmani, Lukáš Konečný a Jan Kučera. A právě s Lukášem jsme skončili na kus řeči.
Reklama
reklama

Tipy na výlety s Pragmoonem, aneb jaro je tady

Jaro je jednoznačně nejpříjemnější čas na výletování. Přeci jen si člověk krásy naší matičky země více vychutná, když je celá pěkně zalitá sluncem a plná přírodních barev. A když náhodou udeří horší počasí, vždycky se můžeme schovat v nějaké krásné české hospůdce. A to se taky počítá. Představujeme tipy na výlety a kam na dovolenou pro celou rodinu.

U Sádlů: gotická restaurace s čepovaným pivem Budvar

Rádi Vám představíme gotickou restauraci, která je rozdělená na horní a spodní část, v rámci které Vám nabízí prvotřídní českou kuchyni, kde si z obsáhlého menu jistě vybere každý z Vás. V nabídce naleznete tradiční i méně známá jídla, která se připravují výhradně z čerstvých surovin a nejlepších ingrediencí. V restauraci kladou důraz na pestrost jídelníčku a snaží se zachovávat původní receptury. Naleznete zde pokrmy z čerstvé zeleniny a ovoce, masa a ryb, zvěřiny, sýrů a dalších surovin vysoké kvality.

Festival Beats for Love odhaluje nejsilnější line-up v historii!

Pořadatelé největšího festivalu elektronické taneční hudby ve střední Evropě Beats for Love zveřejnili nejsilnější line-up ve své historii. V rámci letošního ročník, který proběhne 1. - 4. července 2022  v industriální oblasti Dolních Vítkovic, vystoupí více než 90 zahraničních umělců! K obrovským jménům elektronické scény, mezi nimiž nechybí Armin van Buuren, Alan Walker, Lost Frequencies, Vini Vici, Timmy Trumpet, Alle Farben, Andy C, Dope D.O.D, Sub Focus nebo Modestep Live, přibyla více než padesátka zvučných jmen z celého světa a všech odnoží taneční hudby!