Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
28. května 2023, svátek má Vilém
Když svatbu v hospodě, tak Na dobrým místě

Když svatbu v hospodě, tak Na dobrým místě

Hospoda na dobrým místě je hodná svého názvu. Návštěvníci odchází spokojení a velmi oblíbený je podnik i pro pořádání svateb. Co konkrétně zájemcům o obřad a oslavu nabízí, na to jsme se ptali majitele Romana Martináka.

aa5sa4hnuiyphxwm9b0igv1u-5uzgl.jpeg

Pro toho, kdo u vás ještě nebyl – proč je zrovna vaše hospůdka „na dobrým místě“?

Protože je! (smích) Jsme kousek od Prahy s velmi dobrou dostupností a je to tu moc krásné. Před lety jsme kompletně zrekonstruovali vnitřní a také venkovní prostory dvora, kde byl dříve statek. Podle reakcí hostů u nás vládne příjemná atmosféra a rádi se k nám vrací po svatbě, třeba u příežitosti oslavy narození dítěte nebo křtin.

n4fm5g7rdby33s2zy0jme1qh45vosv.jpeg

Pokud jde o svatby, co svým klientům nabízíte?

Vždy se snažíme osobně setkat s klienty a zjistit jejich představy. Někteří svatebčané mají zájem o klasickou svatbu se servírovaným 2-3 chodovým obědem, v poslední době ale přibývá svateb, kde po rozbití talíře rovnou začíná uvolněná párty s rautem. Nabízíme možnost pronájmu prostor, zařídíme výzdobu, fotografa, DJ's, živou kapelu, animátorky pro děti, cocktailový bar či barmanskou show. Samozřejmostí je kompletní catering, ale pokud mají snoubenci zájem, je možné si prostor jen pronajmout a zajistit si vše sami.

79c252fc-f290-48cf-90ae-29509149531c.jpg

Co byste zájemcům o svatbu u vás doporučil?

Hlavně aby se přijeli podívat a nasát tu atmosféru starého dvora s obrovskými dřevěnými vraty. Máme samozřejmě připravené svatební balíčky, ale vždy se snažíme zjistit, jaké jsou konkrétní představy a také finanční možnosti snoubenců a podle toho zkoušíme vše upravit k jejich spokojenosti. Některé termíny na tento rok jsou ještě volné, ale stejně jako v loňském roce se rychle plní. Milí snoubenci, jestli bude tato svatební sezóna stejná jako ta minulá, neváhal bych nás kontaktovat co nejdříve. (usmívá se)

 

www.dobry-misto.cz

 

ČTĚTE DÁLE

Domyno Burger: Made in BURGER

Víte, jak se dělá burger? Nejdůležitější složkou je maso. Ale jaké do něj patří? A co dalšího by měl obsahovat? Jaký salát je nejvhodnější, jak s majonézou a co sýr!? A pak bulka! Kdo ji upeče a z čeho? Má v ní být máslo? A na čem se upeče to maso? A při jaké teplotě … desítky otázek podobných těmto, stály u zrodu restaurace Domyno Burger. Tohle je její příběh!

Alex Mikšovič: Jeden koktejl nestačí

Alex Mikšovic působil 39 let za barovými pulty. Publicista a bartender emeritus, autor odborných knížek a iniciátor Světového dne koktejlu, ve své nové knize Jeden koktejl nestačí uvádí, jak připravovat oblíbené koktejly Jamese Bonda. Koktejly, jež pil agent 007, tvoří její hlavní dramaturgickou linii, ale kniha nabízí mnohem víc.

Dáme jídlo končí. Nově provozuje Foodora

Nově se Dáme jídlo bude jmenovat Foodora. Největší česká doručovací služba Dáme jídlo po jedenácti letech svého fungování na trhu mění své jméno. Nově ponese název Foodora.

Přijď za zážitkem do pivovaru Gambrinus

Chceš poznat jak se vaří pivo Gambrinus, jak chutnají suroviny na jeho výrobu, jak se má správně čepovat pivo, jak chutná zrající pivo ve sklepích nebo se jen pobavit s přáteli a zažít nezapomenutelný večer? Pak přijď do pivovaru Gambrinus!

Hotel Amerika: svatba dle vašich představ

Hotel Amerika s příjemnou rodinnou atmosférou leží v odlehlé části Velkého Meziříčí v srdci přírody. K hotelu náleží několik krásných a udržovaných rybníků a louka, kterou spásají koně. Zde zapomenete na veškeré starosti a načerpáte energii z přírody. A svatbách v hotelu Amerika jsme si povídali s majitelem Josefem Mahelem.

Salabka Restaurant: zažijte něco speciálního

Představte svatbu na vinici zalité sluncem, s poklidnou atmosférou venkova, romantickým výhledem a to vše pod taktovkou luxusu, lahodných domácích vín a s excelentní gastronomií. Že za něčím takovým musíte jezdit desítky kilometrů za Prahu? Chyba lávky. Stačí vyrazit do pražské Troji do Salabka Restaurant. Na co vše se svatebčané mohou těšit, o tom jsme si povídali s managerkou Salabky Gabrielou Kunc Lacherovou.