Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
26. října 2021, svátek má Erik
Pivovar Proud: Pivo, v němž je správná energie

Pivovar Proud: Pivo, v němž je správná energie

Tento experimentální minipivovar sídlí v Plzni v budově bývalé elektrárny na soutoku řek Mže a Radbuzy. Spojili tedy sílu proudu řeky a energii elektrického proudu, proto Pivovar Proud. Stojí za ním Lenka Straková s Michalem Škodou a ve své práci kladou důraz na kvalitu, experimentování a spolupráci.

První, co mě zaujalo, když jsem si četl o vašem pivovaru, bylo označení, že je experimentální. Co si pod tím máme představit?
Zjednodušeně to znamená, že můžeme zkoušet vařit piva všech pivních stylů, testovat různé suroviny, vymýšlet netradiční postupy, prostě experimentovat ve všem co souvisí s výrobou piva. Výsledkem by ale vždy mělo být dobré pivo, které člověk s chutí vyzkouší. Aspoň takový je náš cíl. (smích)

Kdy se vlastně zrodil nápad na Pivovar Proud?
Původně jsme si přáli malý pivovar na vývoj nových receptur pro velké pivovary. Až časem se tahle myšlenka změnila a dostali jsme šanci postavit částečně samostatný produkční pivovar. Máme tedy vlastní značku, o kterou osobně pečujeme.

Budova vašeho pivovaru je součástí tzv. Spalkova projektu z počátku 20. století.  Jak jste na tak úžasné prostory vůbec přišli? Mysleli jste si na ně ze začátku, nebo zapracovala náhoda?
Částečně pomohla náhoda. Hledali jsme vhodné místo, kde by pivovar mohl sídlit a naskytla se možnost vdechnout opět život již nevyužívané budově bývalé elektrárny. Máme tak víc prostoru než kolik by bylo potřeba pouze na pivovar a tím pádem nám zůstává ještě spousta plánů do budoucna. Chtěli bychom časem pivovar více otevřít lidem a vytvořit u nás kulturní centrum.

Váš pivovar se jmenuje Proud proto, že sídlí kde sídlí. Znamená to, že kdybyste skončili jinde, byl by tu jiný název? Měli jste třeba i nějakou zajímavou variantu v záloze?
Nápadů bylo více, ale „Proud“ vlastně dokonale vystihuje to, co jsme hledali. Není to pouze spojení s elektřinou díky naší budově, ale odráží se v něm veškeré proudění, které je s pivovarem spojeno. Kombinuje se v něm proud vody, páry, vzduchu, ale také myšlenek. Navíc zní dobře i v angličtině. 

Vím, že když jste začínali, jedna z prvních zpráv zmiňovala, že budete vařit celkem pět stabilních pivních speciálů: čtyři metodou svrchního kvašení a jeden ležák. Platí to pořád? 
Stále to platí! Máme základní řadu 5-ti piv, která máme v nabídce celoročně. Jedná se o lehký anglický Ale, český ležák, polotmavou žitnou IPA, černý stout a nealko Hazy IPA. K nim pak přidáváme limitované edice. Těch už jsme za poslední rok představili asi deset. Aktuálně máme v nabídce navíc meruňkový kyseláč, NEIPA s chmelem Loral a belgický pepřový saison. Nejnovější produkt, který půjde v nejbližších dnech do prodeje, je West coast imperial Pilsner. Ten jsme uvařili s pivovarem Zhůřák pro pivně-kulturní festival Brewstock, který se bude konat v Plzni 8.-9.10.2021.

Kde si můžeme v Praze zajít na čepovaný Proud?
Momentálně spolupracujeme s následujícími podniky: Nubeer Bar, Permanent Beer Fest, Food Truck Point, Žluté Lázně, Dva Kohouti, Sedm Stupňů, Le Fakap Bar, Art Food Zoona a Yalta Craft Bistro.

Svůj projekt jste rozjížděli během pandemie. Nebáli jste se, že půjde o příliš riskantní načasování?
Původně jsme netušili - jako všichni - že nějaká pandemie vůbec bude a když jsme se měli rozjíždět, tak už nebyl čas na vícero obav a brždění rozjetého vlaku/projektu. Natrénovali jsme si tedy jako první stáčet pivo do lahví (smích).

Pokud se nepletu, máte v nabídce i nealkoholická piva a rovnou oceněná zlatou medailí.
Ve stálé nabídce máme jedno nealkoholické pivo, které se jmenuje Proovan. Zlatou medaili jsme dostali za variantu tohoto piva vařenou s jiným chmelem u příležitosti Pink Boots Collaboration Brew Day na podporu vzdělávání žen v pivovarství.

Jaké jsou vaše plány do budoucna?
Vařit dál pivo, co jiného?! (smích) Samozřejmě chystáme i nějaké ty novinky. Na podzim bychom chtěli rozšířit nabídku piv stařených v dubových sudech. Tentokrát to budou piva stařená v sudech po Trebitsch Whisky. Zároveň připravujeme pivo ve spolupráci s kamarády, kteří prodávají dobrou kávu, takže je určitě na co se těšit. 

U Prazdroje 64/7, 301 00 Plzeň 3
Východní Předměstí
info@pivovarproud.cz
Instagram
Facebook
www.pivovarproud.cz

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

VYBRANÉ AKCE

18.12.2021 - 19.12.2021

Kryštof

30.11.2021 19:30

Tata Bojs

1.11.2021 20:30

Ploy - koncert

20.12.2021 19:00

Nightwish

ČTĚTE DÁLE

Tipy na večírky: Ta nejlepší místa, kde můžete zakončit rok 2021

Dva měsíce jsme (konečně) mohli popíjet s přáteli na zahradních oslavách nebo se jen tak toulat přírodou. Máme tu podzim a s ním je třeba znovu začít pracovat na 100%. Není to nic, co bychom vyloženě vyhledávali, ale vydělávat se musí. Práce ale ještě nutně neznamená, že nebude zábava. Je potřeba ventil a na to jsou ideální firemní večírky.

Svatojánský Dvůr - Vše, co si jen můžete přát

Svatojánský Dvůr je restaurace a hotel v historické budově v klidné části Prahy 8 Střížkov s výbornou dopravní dostupností a soukromým parkováním. S přípravou teambuildingů, firemních a vánočních večírků, máme mnohaleté zkušenosti.
Reklama
reklama

TOMI SUSHI: Japonské speciality u náplavky

Přímo u náplavky na Rašínově nábřeží nově najdete sushi bar nabízející lahodné japonské speciality. Otevření TOMI SUSHI bylo podle majitelů splněním dlouholetého snu. O tom, jak má chutnat správně připravené sushi, jak je složité sehnat v Česku kvalitní a čerstvé mořské ryby či o úskalích spojených s budováním nového podniku v pandemické době, jsme mluvili s šéfkuchařem Tomášem Šťovíčkem.

Michal Kacetl: Víno děláme s respektem k přírodě

Malebné vinařství Kacetl ležící v obci Mackovice na Znojemsku je charakteristické svým přírodním přístupem k vínu a jeho šetrnou výrobou i pěstováním. Majitel Michal Kacetl se pro Pragmoon.cz rozpovídal o technologických postupech při výrobě lahodného moku, lásce ke koním nebo třeba o tom, co ho vlastně k profesi vinaře přivedlo.

World of Chilli: WOCHutnejte to nejlepší

Jednoho silvestrovského večera si dvě kamarádky - Hana Polanská a Alena Doležalová - před mnoha lety, posilněny lahví šampaňského, omylem objednaly namísto dvaceti chilli semínek sto krát větší várku. A to si původně chtěly vypěstovat jen něco málo pro sebe. A tak je zasely na parapetu, pak si musely pořídit malý skleník, aby se to takzvaně "někam vešlo" a dnes si pronajímají na Moravě řadu fóliovníků, kde ročně sklidí až tři tuny papriček.