Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
26. ledna 2022, svátek má Zora
Pivovar Proud: Pivo, v němž je správná energie

Pivovar Proud: Pivo, v němž je správná energie

Tento experimentální minipivovar sídlí v Plzni v budově bývalé elektrárny na soutoku řek Mže a Radbuzy. Spojili tedy sílu proudu řeky a energii elektrického proudu, proto Pivovar Proud. Stojí za ním Lenka Straková s Michalem Škodou a ve své práci kladou důraz na kvalitu, experimentování a spolupráci.

První, co mě zaujalo, když jsem si četl o vašem pivovaru, bylo označení, že je experimentální. Co si pod tím máme představit?
Zjednodušeně to znamená, že můžeme zkoušet vařit piva všech pivních stylů, testovat různé suroviny, vymýšlet netradiční postupy, prostě experimentovat ve všem co souvisí s výrobou piva. Výsledkem by ale vždy mělo být dobré pivo, které člověk s chutí vyzkouší. Aspoň takový je náš cíl. (smích)

Kdy se vlastně zrodil nápad na Pivovar Proud?
Původně jsme si přáli malý pivovar na vývoj nových receptur pro velké pivovary. Až časem se tahle myšlenka změnila a dostali jsme šanci postavit částečně samostatný produkční pivovar. Máme tedy vlastní značku, o kterou osobně pečujeme.

Budova vašeho pivovaru je součástí tzv. Spalkova projektu z počátku 20. století.  Jak jste na tak úžasné prostory vůbec přišli? Mysleli jste si na ně ze začátku, nebo zapracovala náhoda?
Částečně pomohla náhoda. Hledali jsme vhodné místo, kde by pivovar mohl sídlit a naskytla se možnost vdechnout opět život již nevyužívané budově bývalé elektrárny. Máme tak víc prostoru než kolik by bylo potřeba pouze na pivovar a tím pádem nám zůstává ještě spousta plánů do budoucna. Chtěli bychom časem pivovar více otevřít lidem a vytvořit u nás kulturní centrum.

Váš pivovar se jmenuje Proud proto, že sídlí kde sídlí. Znamená to, že kdybyste skončili jinde, byl by tu jiný název? Měli jste třeba i nějakou zajímavou variantu v záloze?
Nápadů bylo více, ale „Proud“ vlastně dokonale vystihuje to, co jsme hledali. Není to pouze spojení s elektřinou díky naší budově, ale odráží se v něm veškeré proudění, které je s pivovarem spojeno. Kombinuje se v něm proud vody, páry, vzduchu, ale také myšlenek. Navíc zní dobře i v angličtině. 

Vím, že když jste začínali, jedna z prvních zpráv zmiňovala, že budete vařit celkem pět stabilních pivních speciálů: čtyři metodou svrchního kvašení a jeden ležák. Platí to pořád? 
Stále to platí! Máme základní řadu 5-ti piv, která máme v nabídce celoročně. Jedná se o lehký anglický Ale, český ležák, polotmavou žitnou IPA, černý stout a nealko Hazy IPA. K nim pak přidáváme limitované edice. Těch už jsme za poslední rok představili asi deset. Aktuálně máme v nabídce navíc meruňkový kyseláč, NEIPA s chmelem Loral a belgický pepřový saison. Nejnovější produkt, který půjde v nejbližších dnech do prodeje, je West coast imperial Pilsner. Ten jsme uvařili s pivovarem Zhůřák pro pivně-kulturní festival Brewstock, který se bude konat v Plzni 8.-9.10.2021.

Kde si můžeme v Praze zajít na čepovaný Proud?
Momentálně spolupracujeme s následujícími podniky: Nubeer Bar, Permanent Beer Fest, Food Truck Point, Žluté Lázně, Dva Kohouti, Sedm Stupňů, Le Fakap Bar, Art Food Zoona a Yalta Craft Bistro.

Svůj projekt jste rozjížděli během pandemie. Nebáli jste se, že půjde o příliš riskantní načasování?
Původně jsme netušili - jako všichni - že nějaká pandemie vůbec bude a když jsme se měli rozjíždět, tak už nebyl čas na vícero obav a brždění rozjetého vlaku/projektu. Natrénovali jsme si tedy jako první stáčet pivo do lahví (smích).

Pokud se nepletu, máte v nabídce i nealkoholická piva a rovnou oceněná zlatou medailí.
Ve stálé nabídce máme jedno nealkoholické pivo, které se jmenuje Proovan. Zlatou medaili jsme dostali za variantu tohoto piva vařenou s jiným chmelem u příležitosti Pink Boots Collaboration Brew Day na podporu vzdělávání žen v pivovarství.

Jaké jsou vaše plány do budoucna?
Vařit dál pivo, co jiného?! (smích) Samozřejmě chystáme i nějaké ty novinky. Na podzim bychom chtěli rozšířit nabídku piv stařených v dubových sudech. Tentokrát to budou piva stařená v sudech po Trebitsch Whisky. Zároveň připravujeme pivo ve spolupráci s kamarády, kteří prodávají dobrou kávu, takže je určitě na co se těšit. 

U Prazdroje 64/7, 301 00 Plzeň 3
Východní Předměstí
info@pivovarproud.cz
Instagram
Facebook
www.pivovarproud.cz

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

ČTĚTE DÁLE

Weisskopf Vína: Luxusní vína ze slunečné Izraele i Moravy

Malá rodinná firma Weisskopf Vína se obchodováním s vínem již dlouhých 18 let. Je stabilním dodavatelem moravského vinařství Balážovi, které získalo již řadu ocenění na prestižních soutěžích, a také izraelského národního pokladu z vinařství Binyamina. Weisskopf Vína kromě dodávek lahodného nápoje nabízí i řízené degustace na místě, které si sami vyberete. Kromě toho v jeho nabídce najdete třeba i kvalitní portské víno.

Sweet Flow: Darujte zážitek v kuchyni

Taky rádi pořizujete nebo dostáváte dárky z lásky, které prochází žaludkem? Nebo hledáte inspiraci na dárek pro někoho, kdo v kuchyni rád kraluje? Velmi oblíbenou volbou jsou zážitkové poukazy, ale zážitek nemusí být jen adrenalinový seskok s padákem, relaxační hodina masáže nebo únikovka pro ty, kdo mají dobrodružného ducha. Všechny tyto pocity můžete zažít na jednom místě. V kuchyni. Překvapení? Rozhodně ne! Najít ten správný recept je někdy velké dobrodružství, zvlášť když chcete, aby vážně fungoval. Pustit se do pečení chce pak kapku odvahy. Proces pečení rozhodně zvedá hladinu adrenalinu v krvi, zejména pokud jsou v dosahu děti, hladový partner nebo návštěva za dveřmi. A přesto výsledek takového domácího tvoření může být skvělý pocit rovnající se pokoření nejvyšší hory nebo získání zlaté medaile. Proto není náhodou, že v posledních letech se staly hitem online kurzy pečení a vaření. 
Reklama
reklama

Sládkova akademie: Naučte se rozumět pivu

Sommelierství se obvykle spojuje s vínem. Petr Hána se však sommelierství a související znalosti a dovednosti snaží prosadit i v pivní kultuře. Jak se k tomu dostal a jak se mu to daří v zemi, kde pivu všichni „rozumí“?

Lázeňská káva jako ideální vánoční dárek

Máte v rodině milovníky kávy? Pokud ano, máme tu pro vás inspiraci, co mu dát pod stromeček. S vánočním „dárkovníkem“ od firmy Lázeňská káva vyberete ty nejlepší dárky. Svým blízkým uděláte radost a dárky navíc pohodlně nakoupíte na e-shopu za výhodné ceny!

Pivovar Mazák: Nejen vánoční pivo

Pivovar Mazák vzniknul před lety jako vášnivý koníček jednoho milovníka piva a nyní dobývá Česko. Obchodní a marketingový koordinátor Jaroslav Štěrba se pro Pragmoon.cz rozpovídal o tom, jakých změn se pivovar dočkal v posledním roce, jak těžké bylo zvládnutí předchozí pandemické vlny i o tom, jaký vánoční dárek vybrat pivařům ze své rodiny.