Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
27. ledna 2022, svátek má Ingrid
Josef a Alena Kölblovi z Včelařství Domovina: včelařina je náš životní styl

Josef a Alena Kölblovi z Včelařství Domovina: včelařina je náš životní styl

Manželství není prý vždy med, v tomhle případě to ale rozhodně neplatí… Manželé Josef a Alena Kölblovi se včelám a medu věnují společně už sedm let. Jejich firma Včelařství Domovina si získala pozornost zákazníků třeba díky ochuceným medům, a jak sami říkají, včelařina je pro ně dnes už životním stylem.

Jak jste se ke včelaření dostali?

Alena: Včelaříme společně sedmým rokem a inspirací nám byl můj bratr, kterému tento nápad vnukla jeho žena, moje švagrová. Nejprve jsme jenom tak okukovali kolem, ale jelikož Pepa neměl při práci žádného koníčka, tak jsme si rovněž pořídili naše včely.

 

Co je na včelaření nejtěžší a co vás naopak nejvíce baví?

Josef: Hodně náročná je sezóna, která probíhá nejčastěji od konce dubna do konce července alespoň u nás na Vysočině. V tomto období jsou práce kolem včelstev nejintenzivnější, fyzicky nejnáročnější. Nejvíc mě baví pozorovat jarní rozvoj včelstev, při kterém včelstva rostou doslova před očima.

118769176-1044471602639175-4690346565331751-n.jpg

Kolik jste už dostali žihadel? A je včelařina životní styl?

Josef: Bez žihadel to snad ani nejde. Když se nedaří, tak během zákroku na včelnici dostanu i vyšší desítky žihadel, není to ale běžné a většinou dostanu pár žihadel. Jinak kolem medu jako takového je dvojí práce. Musí se získat od včel a poté zpracovat do skleniček. V tomto ohledu je včelařina životní styl. Jednou do toho spadnete a už nemůžete jinak.

 

Kde máte svá včelstva a kolik jich máte?

Alena: Převážně včelaříme v okolí našeho domova v Lubně na Havlíčkobrodsku. Dohromady máme sto až sto třicet včelstev. Na Vysočině včelaříme v okolí domovského Lubna, u obce Sázavka, která je od Lubna za humny, dále také na Ledečsku u obce Vlkanov. A na Kolínsku v obci Bříství máme včelnici u ovocného sadu.

vcelarstvi-3.jpg

Jak velký je za projektem tým?

Alena: Zatím jsme ve fázi, kdy to zvládáme s Pepou povětšinou sami. Nicméně při podzimní a předvánoční špičce máme na expedici objednávek a výrobě brigádní výpomoc.

 

Kdy jste začali s ochucováním medů a bral jste někde inspiraci?

Josef: S ochucováním medů jsme nepřišli první. Někteří větší včelaři nabízí ochucené medy jako doplněk ke klasickým medům řadu let. My jsme ale udělali z ochucených medů ucelenou produktovou řadu o více objemových velikostech od každé příchutě. Nabízíme také nejvíce příchutí na trhu.

20210512210319-domovina-lyo13453.jpg

Jakým procesem vlastně med při přípravě medových produktů prochází?

Alena: Když včely nasbírají nektar, který v úle přemění na med, tak potom nastane čas medobraní. Med se včelám odebere a v medárně se pomocí medometu stočí do připravených nádob. Květový med poměrně záhy zkrystalizuje, prostě ztuhne na kámen. Aby s ním bylo možné dál pracovat, tak je potřeba ho šetrně ztekutit. Tekutý med se stáčí do sklenic a pastovaný med je ten samý květový med, který pozvolným „šleháním – mícháním“ za studena získá podobu a konzistenci roztíratelné pasty. A pastovaný med je základem pro ochucený med, protože do samotného pastovaného medu přimícháváme koření nebo mrazem sušené ovoce.

 

Po kterém z ochucených medů sáhnete nejčastěji vy sami?

Alena a Josef: Med s malinami máme u nás naprosto nejraději.

mal-med.jpg

Co byste doporučili čtenářům pro seznámení s Vašimi produkty?

Alena: Máme v nabídce medové sady Včelařův výběr. Jsou to tematicky poskládané sady medů jako například Ovocné mámení. To je sada medů s ovocem. Nebo sada Láska na první ochutnání, ve které jsou namixované nejoblíbenější příchutě našich zákazníků.

 

Kdy je lepší sladit medem místo cukru?

Josef: Med lze použít vždy. Je mnohem zdravější pro náš organismus než bílý řepný cukr.

aj.jpg

Jaká jídla si nedovedete bez medu představit?

Alena: U nás nejvíc používáme med k masům a hned potom do nápojů jako je čaj, káva, nebo smoothie. Hodně máme rádi kuře na medu. Ochucený med si nejvíc dáváme k pečivu nebo do teplého mléka.

 

Na jaký produkt nebo úspěch jste v posledních letech obzvlášť pyšní?

Josef: Nejvíce jsme pyšní na včelařskou farmu jako takovou. Pro nás je to obrovská přidaná hodnota, největší bohatství a zároveň velká jistota i nejistota. Přeci jenom to včely nemají v dnešní době jednoduché díky vlivům počasí nebo způsobu zemědělství. Zkrátka o včely nechceme nikdy přijít. A co se ocenění týče, jsme rádi za pozitivní recenze u našich produktů od našich spokojených zákazníků. Ty jsou pro nás nejlepším oceněním.

vcelarstvi-2.jpg

Chystáte do budoucna nějaké novinky?

Alena: Určitě chystáme, ale neprozradíme nic dopředu. Nicméně v plánu máme hned několik novinek na příští rok.

 

Kde všude si mohou lidé vaše výrobky zakoupit?

Josef: Naším nevětším odbytištěm je náš eshop www.vcelarstvi-domovina.cz. Další velkou výzvou je pro nás obsadit v co největší míře kamenný retail, do kterého jsme doposud příliš neinvestovali.

 

info@vcelarstvi-domovina .cz

+420 314 000 444

FB: vcelarstvi.domovina

IG: vcelarstvi.domovina

www.vcelarstvi-domovina.cz

 

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

VYBRANÉ AKCE

ČTĚTE DÁLE

NoDilemma: kvalita před kvantitou

Móda každou ženu provází od malička. Iva Archmanová ji miluje od malička a proto oboru oděvnictví věnovala i svá pubertální léta a vystudovala ji. Nyní je hrdou majitelkou lokální autorské značky Nodilemma by Iva Archmanová ze Středních Čech a též člověkem, který za celou tou dřinou stojí.

Slippsy: klasika s designovou příchutí

Kdo říká, že pantofle, ponožky a trenýrky musí být nudné? Hravost, barevnost a pocit pohodlí, to jsou pojmy, které nejlépe vystihují značku Slippsy. Vyzpovídali jsme spoluzakladatele značky Slippsy Tomáše Kaliarika, aby nám celý projekt trochu blíže představil.
Reklama
reklama

Weisskopf Vína: Luxusní vína ze slunečné Izraele i Moravy

Malá rodinná firma Weisskopf Vína se obchodováním s vínem již dlouhých 18 let. Je stabilním dodavatelem moravského vinařství Balážovi, které získalo již řadu ocenění na prestižních soutěžích, a také izraelského národního pokladu z vinařství Binyamina. Weisskopf Vína kromě dodávek lahodného nápoje nabízí i řízené degustace na místě, které si sami vyberete. Kromě toho v jeho nabídce najdete třeba i kvalitní portské víno.

Sweet Flow: Darujte zážitek v kuchyni

Taky rádi pořizujete nebo dostáváte dárky z lásky, které prochází žaludkem? Nebo hledáte inspiraci na dárek pro někoho, kdo v kuchyni rád kraluje? Velmi oblíbenou volbou jsou zážitkové poukazy, ale zážitek nemusí být jen adrenalinový seskok s padákem, relaxační hodina masáže nebo únikovka pro ty, kdo mají dobrodružného ducha. Všechny tyto pocity můžete zažít na jednom místě. V kuchyni. Překvapení? Rozhodně ne! Najít ten správný recept je někdy velké dobrodružství, zvlášť když chcete, aby vážně fungoval. Pustit se do pečení chce pak kapku odvahy. Proces pečení rozhodně zvedá hladinu adrenalinu v krvi, zejména pokud jsou v dosahu děti, hladový partner nebo návštěva za dveřmi. A přesto výsledek takového domácího tvoření může být skvělý pocit rovnající se pokoření nejvyšší hory nebo získání zlaté medaile. Proto není náhodou, že v posledních letech se staly hitem online kurzy pečení a vaření. 

Sládkova akademie: Naučte se rozumět pivu

Sommelierství se obvykle spojuje s vínem. Petr Hána se však sommelierství a související znalosti a dovednosti snaží prosadit i v pivní kultuře. Jak se k tomu dostal a jak se mu to daří v zemi, kde pivu všichni „rozumí“?