Tato stránka používá soubory cookies a bez nich nemusí fungovat správně. Povolte prosím soubory cookies ve Vašem prohlížeči.
23. května 2022, svátek má Vladimír
VIX Nature: Špičková vína z celého světa

VIX Nature: Špičková vína z celého světa

Poznejte víno z celého světa z pohodlí domova! Společnost VIX Nature s. r. o. vznikla z lásky majitelů k dobrému vínu a objevování nových chutí. Nyní máte i díky píli jednatelky firmy Veroniky Oulehlové možnost vychutnat si ty nejkvalitnější kousky z tradičních i netradičních evropských vinařských krajin, Nového světa i tuzemska. Pro Pragmoon.cz přiblížila příběh a zrod firmy, jakým způsobem si vybírají vinaře nebo proč jsou za každou láhví dobrého vína hodiny tvrdé práce.

vixvinice.jpg

Víno je dar země, plod révy a lidské práce. Je zázrak, že se díky dešťům a slunečním paprskům hlína proměňuje v keř a dešťová voda ve šťávu hroznů, že v bouřlivém přerodu se šťáva stane nápojem, který býval vléván do ran a hojil je a který rozradostní i smutné srdce. A ve VIX Nature s. r. o. o tom vědí své... "Víno je cosi posvátného. A naše láska k vínu začala tehdy, když jsme před lety začali jezdit za sestrou do Mikulova a poznávat přenádhernou krajinu kolem Pálavy. Brouzdali jsme se vinohrady, cítili tu omamnou vůni všude kolem, navštěvovali sklepy a koštovali. A tehdy se rozhodli vínu věnovat, cestovat a vozit k nám do Česka vína, která budou obohacovat nejen všechny naše smysly, ale i každodenní život,” říká úvodem Ing. Veronika Oulehlová, jednatelka VIX Nature.

vixsklep.jpg

VIX Nature poskytuje nejširší sortiment zahraničních vín v Česku. Svědčí o tom cenová úroveň vín, šíře sortimentu i jeho kvalita. "Abychom vína pochopili a učili se o nich a od nich, rozhodli jsme se společně vybudovat sklep, kde vína pro naše zákazníky uskladňujeme, dáváme jim svá místa, a pečujeme o ně. Je to pro nás místo odpočinku, ale i zábavy s našimi přáteli a rodinou, kde nová vína ochutnáváme a společně sdílíme pocity a chutě. Nejen s naší rodinou a přáteli, ale především s obchodním partnerem na Slovensku, firmou Slowin Bratislava, s.r.o. Je na nás, co vám přivezeme a dodáme a na vás, co vy budete milovat. Snažíme se společně přinést nejlepší poměr ceny a kvality, poctivá vína od poctivých vinařů, nikoliv marketingové značky,” vysvětluje jednatelka Veronika Oulehlová.

vixmajitelka.jpg

E-shop VIX Nature funguje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. “Našim zákazníkům jsme kdykoliv k dispozici, protože to pro nás není jen práce, ale i láska, což v této oblasti už více než 30 let uplatňujeme na Slovensku. A tuto myšlenku chceme přivést i do Česka. Nejen se vší poctivostí, pílí, ale především s velkou dávkou nadšení, pokory a lásky k vínu. O každém vinařství a láhvi se snažíme vědět vše - vše o historii, vinici, trati, práci na vinohradě, ve sklepě… Málokdo třeba ví, kolik potu a přemáhání tato dřina stojí. Ale ta láska k vínu na vinici dělá víno v lahvi. A my už to víme. Dávno. Stejně jako všichni naši dodavatelé a vinaři. Právě proto máme tu čest vám nabídnout to nejlepší z celého světa. Vína, při jejichž degustaci vám budeme povídat příběhy. Příběhy lidí a rodin, příběhy toho roku, kdy se hrozny sklízely, lisovaly a zrály. Chceme vám vyprávět příběhy vín. Chceme vyprávět o tom, co každá odrůda a ročník skýtá za tajemství, co vidíte na pohled ve sklenici a především co cítíte, když ochutnáte,“ uzavírá jednatelka VIX Nature Veronika Oulehlová. 

vix-svatebninew2.jpg

(Foto: Gita Čopáková)

Kontakt

VIX nature s.r.o. 

web: www.vixnature.cz

telefon: +420 608 883 743

e-mail: oulehlova@vixnature.cz, vixnature@email.cz

Nové vydání

FACEBOOK

INSTAGRAM

VYBRANÉ AKCE

ČTĚTE DÁLE

Lucie Hvězdová: materiál je pro mě alfou a omegou všeho

Kousky pod značkou COCAT vytváří oděvní návrhářka Lucie Hvězdová. Šití ji provází celý život a opravdu ho miluje. Kde bere Lucie svou inspiraci a jak se vlastně značka COCAT zrodila, nejen o tom v našem rozhovoru.

Limoška: zakládáme si na unikátních příchutích

Máte rádi sirupy? Pak by Vaší pozornosti neměla uniknout nabídka společnosti z Českého Krumlova, která se rozhodla zaměřit na výrobou přírodních sirupů z čerstvého ovoce a čerstvých bylin. Limošku založili dva krumlovští barmani, Lukáš Konečný a Jan Kučera. A právě s Lukášem jsme skončili na kus řeči.
Reklama
reklama

U Sádlů: gotická restaurace s čepovaným pivem Budvar

Rádi Vám představíme gotickou restauraci, která je rozdělená na horní a spodní část, v rámci které Vám nabízí prvotřídní českou kuchyni, kde si z obsáhlého menu jistě vybere každý z Vás. V nabídce naleznete tradiční i méně známá jídla, která se připravují výhradně z čerstvých surovin a nejlepších ingrediencí. V restauraci kladou důraz na pestrost jídelníčku a snaží se zachovávat původní receptury. Naleznete zde pokrmy z čerstvé zeleniny a ovoce, masa a ryb, zvěřiny, sýrů a dalších surovin vysoké kvality.

Michal Kacetl: Vyrábíme vína respektující přírodu

Přírodní přístup k vínu, šetrná výroba i pěstování. To jsou hesla vinařství Kacetl, které leží v obci Mackovice na Znojemsku. „Snažíme se vínu moc nevstupovat do cesty a s každým vínem pracujeme individuálně. Pracujeme na minimalizaci síření a minimalizaci pohybů s vínem během jeho zrání,“ prozrazuje majitel Michal Kacetl.

Spa Hotel IRIS: krásná dovolená v centru Karlových Varů

Karlovy Vary se můžou pochlubit dalším krásným, nedávno zrekonstruovaným wellness hotelem se širokým spektrem vyžití a perfektní polohou. Spa Hotel IRIS **** najdete v blízkosti nádherných Dvořákových sadů, oblíbené Mlýnské kolonády, slavného pramene Vřídlo (600 m) a majestátního kostela sv. Petra a Pavla.